• 0

  güneşin yenilenemez bir enerji kaynağı olması gerekmez mi ?

  mertali mutlu 05 Haziran 2014
 • 0
  Kavramlar torbadır. İçine ne doldurursan o anlamı taşır. yenilenebilir enerji kaynağından kasıt, bilinen bir rezervin olmaması ve sürekli yenilenmesidir, her ne kadar hemen her şey sonunda yenilenecek veya yenilenmeyecek olsa da.
  Kavramı içine konulduğundan farklı kullanırsak yenilenemez enerji kaynakları da yenilenebilir. Yeryüzündeki organik varlığın yeniden kömürleşecek bir felaketle karşılaşmayacağını kim söylüyor?
  Yakup Arslan 07 Haziran 2014
 • 0
  Aslında sorun enerjinin yenilenebilir mi yenilenemez mi olmasından çok o enerjiyle ne yapıldığı ve daha neler yapılabilir bunlar.Kısacası Yakup Arslan a katılmakla birlikte Yüce Allah(celli celaluhu) nun donatıp bezettiği şu güzel yurtta suyun ekmeğin namus sayıldığı şu cennet vatanda ve israfın herşeyden önce ayıp olduğu Türkiyem de başta elektrik olmak üzere bir çok enerji çeşidinden mahrum kalınması ve 3.Dünya ülkeleriyle enerji pahalılığında yarışıyor olmamız beni önemli olan yenilenebilirlik mi yoksa verimlilik mi olduğu husunda düşündüryor açıkçası.
  mustafa TOPAL 15 Haziran 2014
 • 0
  Bu bakış açısıyla yenilenebilir enerji kaynağı bulunamaz evrende. Çünkü evrende her şey bir süreç dahilindedir ve mutlaka değişir. Odunun yanıp bitip küle dönmesinden tutun, güneşin yanıp bitip, cüceye dönmesine kadar...

  Yenilenebilir enerji Yakup Arslan'ın belirttiği gibi kavramdan ibarettir. Kısaca insanoğlu yaşamı için (insan yaşamı değil, türden bahsediyorum) çok uzun bir süreçte bitmeyecek kaynaklara yenilenebilir deniliyor.
  Cihan Şenyüz 30 Haziran 2014
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap