• 0

  Zaman makinesi yapmak mümkün müdür ?

  PYSKOPHAT 30 Ağustos 2016
 • +1
  Her şey olasıdır . Zaman yolculuğu bile .
  Kemal ( Bay Hiçkimse ) 30 Ağustos 2016
 • +1
  Mümkündür.. Her şey olabilir
  hiç kimse 30 Ağustos 2016
 • +1
  Şuan ki teknoloji ile mümkün değil.
  Emre G. 31 Ağustos 2016
 • 0
  Gelecekte insanlık için belki mümkün olabilir.Ama zaman yolculuğuyla ilgili iki paradoks var.

  Grandfather paradox: Büyükbaba ya da kısaca Dede paradoksu diyebiliriz. Aslında bu paradoks zaman yolculuğu dendiğinde ilk akla gelendir. Eğer geçmişe gidip kendi dedemi öldürürsem benim de var olmamam gerekir, fakat ben hiç doğmazsam asla zaman makinesine binip dedemi öldüremem. Bu durumda dedem ölmeyeceği için benim de doğmuş olmam gerek. Şu durumda dedem de ben de hem ölü hem de diri oluyoruz.


  Adını bilmediğim bir paradoks:
  Bir bilim adamının karşısına kendi gelecekteki hali çıkar, ona gelecekte zaman makinesini bulduğunu söyler, nasıl yapılacağını anlatır, şemaları bırakır ve gider. Bunun üzerine bilim adamı makineyi yapmaya başlar, bittiğinde geçmişe gidip kendi geçmişteki haline zaman makinesinin şemasını teslim eder. Döngü bu şekilde sürüp gider, fakat sorun şudur: Zaman makinesini ilk kim bulmuştur?

  Bu arada zaman yolculuğuyla ilgili ilginç testler yapılıyor.Sizde yapabilirsiniz.Mesela gelecekte birileri zaman makinesini bulursa, şu tarihte şu saate şu konumda olsun diye not yazıp toprağa , dayanaklı metal benzeri kavanoza benzer bir şeyle gömüyolar.O tarihte o saatte o konumda olup birileri gelecekmi diye umutla bekliyolar :D Dilek tutmak gibi bir şey ama ilginç :D Denenebilir.Belkide yanıt gelir kim bilir ?
  sa 31 Ağustos 2016
 • 0
  Geriye doğru seyahatin mümkün olduğunu zannetmiyorum ancak ileri yönelik yolculuk yapan bir makina yapılabilir.
  Fatih Boyalı 31 Ağustos 2016
 • +1
  Neden "makina" ?
  zamandakaybolanruh 26 Kasım 2016
 • +1
  Zamanda yolculuğu bir makinayla yapmak mümkün degildir. Ama gerekli olan enerjinin eldesi veya enerjinin dönüşümü için bir makinaya ihtiyaç duyulabilir.
  zamandakaybolanruh 26 Kasım 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER

5.026 soru

30.072 cevap

30.540 kullanıcı

Giriş Yap