• 0

  Telekinezi hakkında ne düşünüyorsunuz ?

  Buket Gökpınar 25 Ağustos 2016
 • +1
  Zihnin maddeyi manipüle edeceğine azcık aklım yatsa bu konu hakkında konuşurum ama ben tam tersi madde'nin zihni manipüle ettiğini düşünüorum .
  Kemal ( Bay Hiçkimse ) 25 Ağustos 2016
 • 0
  Neden öyle düşünüyorsun yani açıklar mısın @mr.nobody
  Buket Gökpınar 25 Ağustos 2016
 • 0
  Bir yazımda bunu açıklamıştım eğer bulursam paylaşacağım maalesef bunu aklımda tutacak zekaya sahip değilim .
  Kemal ( Bay Hiçkimse ) 25 Ağustos 2016
 • 0
  Tamam bekliyorum bulursan
  Buket Gökpınar 25 Ağustos 2016
 • +1
  ben telekinezi hakkında çok detaylı bir bilgiye sahip değilim ama şunu merak ediyorum hazır konu açılmışken bazı insanların telekinezi yaparak kağıt oynatabildiklerine şahit oldum ama sadece kağıt merak ettiğim konuya gelirsek evrim teorisine göre eğer çevremizde telekineziyle uğraşan insanlar artarsa bundan misal 1000 yıl sonra rahatlıkla telekinezi yapabilir miyiz ?
  bilgekaan 25 Ağustos 2016
 • +1
  ben şişirilmiş bir balon olarak düşünüyorum... insan beyni nesneleri fiziksel olarak algılamaya tanımlamaya ve en önemli organları olan elleri vasıtasıyla şekiller vermek üzerine evrilmiştir... ama asıl önemli soru telekinezinin ne ile gerçekleştirildiğidir... hangi kuvvet kullanılarak... bilimsel veriler ışığında beynin sinirlere gönderdiği kuvvet biyolojik bir devre mekanizmasının vazgeçilmezi olan elektronlardır... maddeleri gerçekten etkilemek için beyin üzerinde bulunan elektronları bir devre üzerinden diğer maddeye aktarmanız lazım... bu yolla imkansız gibi görünüyor... ama biraz fantastik düşünürsek beyindeki bu elektrik yükünü elektromanyetik alana çevirmek gerçekten uzak bir alandan maddeleri etkilememizi sağlayabilir...
  Doğukan Şimşek 25 Ağustos 2016
 • +1
  Ben kendim de bir dönem telekinezi ile uğraştım kaşık bükme, su dalgalandırma vs. Ben her zaman odaklanabildiğin sürece kolaylıkla telekinezi yapılabildiğini düşünüyorum.. Zamanla sadece geliştirirsin @bilgekan
  Buket Gökpınar 25 Ağustos 2016
 • +1
  Düşünce dalgalarıyla yapamayacağın bir şey yok bence @doğukan şimşek
  Buket Gökpınar 25 Ağustos 2016
 • +1
  Ben yazıyı bulamadım maalesef oysa ki '' madde - zihin '' ''zihin-madde '' kontrolünü '' dolanıklık '' teorisi ile açıklayan ilginç ve özgün bir eserdeki . Sonuç olarak @doğukanın dediği gibi atomlarda işi yapan '' elektronlardır '' ve beynimizde elektrik sinyalleri ile haberleşme kullanılır . Elektrikte bir nevi ''elektron akışıdır yada bir elektronun orbital değiştirmesidir '' desek yanlış olmaz . Geçenlerde maddenin birbiri ile iletimini sağlayan '' ayar bozunu '' denilen bir parçacık keşfedilmişti . Eğer bu bozonu kontrol edebilseydik bir şeyler olabilirdi gibi sanki . (:
  Kemal ( Bay Hiçkimse ) 25 Ağustos 2016
 • 0
  Bilim ile her şeyi açıklayabileceğini düşünen insanların inkar etmeye meyilli olduğu bir gerçek diyebilirim. İnsan düşünceleri ışıktan hızlı hareket ederler, bu düşünceleri (enerjiyi) bir maddeye fiziksel olarak zaten verebileceğimiz bir etkiyi vermek için kullanmak verimli olmaz. Neler yapabileceğimiz ise kesinlikle hayal gücümüze bağlı bir şey. Bunun örneklerini paylaşabilirim. Ayrıca bunu her insan kullanabilir, zihin ile yapılabilecek şeyler insanlara imkansız geliyor fakat bir olimpiyat sporcusunun, bir cambazın yaptıkları da normal insanlara (kendi için) imkansız geliyor, bu da onun gibi bir şey, başarmak için üzerine çalışmak ve zihindeki düşünce zincirlerini kırmak gerekli. Bu konu hakkında sabaha kadar konuşabilirim :)
  Ertuğrul 16 Eylül 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap