• -1

  Ölümsüzlük mümkün mü?

  Emre G. 21 Ağustos 2016
 • 0
  Yukarı
  Emre G. 21 Ağustos 2016
 • 0
  Bu soruyu daha önce de gördüm burda. Bu soru göreceli bir soru. Ateist gözünden bakacak olursak mümkün değil hepimiz yok olup gideceğiz. Ama bir müslüman, hristiyan ruhun ölmediğinden bahseder sana. aslında ölmeyeceğiz boyut değiştireceğiz der. Bence büyün bunlar gereksiz düşünceler biz hala Sokratesi okuyorsak onu konuşuyorsak biz onu unutana kadar ölümsüzdür. Yani bana sorarsan bir insanın ölümsüzlüğü başka insanlardaki yerine bağlıdır. Bedenin ölümsüzlüğünden bahsediyorsan eğer mümkün olabilir.
  filozof 21 Ağustos 2016
 • 0
  biyolijik calismalarin bunu mumkun kilacagina inaniyorum
  Kaan Çelik 21 Ağustos 2016
 • 0
  20 yaşında ölüp 60 yaşında gömülenler geldi aklıma @ Filozof
  Kemal ( Bay Hiçkimse ) 21 Ağustos 2016
 • 0
  Nasıl yani biraz açar mısın :) @Mr. Nobody
  filozof 22 Ağustos 2016
 • 0
  biyolojik olarak mümkün olsa bile fiziksel olarak imkansız gibi... sonuçta bu evrenin de bir sonu var...
  Doğukan Şimşek 22 Ağustos 2016
 • +1
  @Filozof , aslında o sözde kasıt şu ; 20 yaşında ölmek '' ruhen , fikren , mental '' açıdan ölmek , 60 yaşında gömülmek ise '' bir ferdin fiziksel ölümü '' olarak düşünürsen daha anlamlı oluyor söz . (:
  Kemal ( Bay Hiçkimse ) 22 Ağustos 2016
 • 0
  olum denen olgu nasil birsey? Tasavvufa gore algiladigimiz,farkindaliginda oldugumuz boyuta madde boyutu adini vermisiz. Olum denen olay bu madde boyutuyla bedenin iliskisinin kesilip algilayamadigi(ozunde potansiyel olarak var olan) boyutlari algilamasi olayi. Yani ayni uzaktan kumandayla televizyonun kapatilmasi gibi. Yayin yine orada, ama bize kapali.
  Evrensel Sirlar 23 Ağustos 2016
 • -1
  Orijinali itibariyle hepimiz Ölümsüzüz. Ölüm denen olgu nasil birsey? Tasavvufa gore algiladigimiz,farkindaliginda oldugumuz boyuta madde boyutu adini vermisiz. Ölüm denen olay bu madde boyutuyla bedenin iliskisinin kesilip algilayamadigi(ozunde potansiyel olarak var olan) boyutlari algilamasi olayi. Yani ayni uzaktan kumandayla televizyonun kapatilmasi gibi. Yayin yine orada, ama bize kapali.
  Evrensel Sirlar 23 Ağustos 2016
 • -1
  Yaşadığımız ve yaşayacağımız hayatlar var. Şuan öleceksin fakat tekrardan insan olarak bu dünyaya geleceksin ki süreci tamamlıyabilesin. Bunu reenkarnasyon gibi düşünme sadece süreçte değiştirdiğimiz bedenler gibi düşün elbet ki daha önce değiştirdiğimiz bedenleri hatırlamıyoruz. Yani aslında hepimiz ölümsüzüz, sadece şuan içinde bulunduğumuz bedenin vaktinin dolmasını bekliyoruz. Bu şekilde ölümsüz olur insan ölümden korkarak ölümsüz olamazsın.
  Berk hb 23 Ağustos 2016
 • 0
  olaya daha mantıkçı bakınca insan vucudu öldüğünde farklı canlıların ölen bu bedenden istifade etmesi ve bu döngünün sonsuz bir şekilde devamlılığı yaşayan her canlının ölümsüz oluğunu bize kanıtlar bu mantıkta dusunmeye devam ettıgımızde termodinamiğin birinci kanunu "enerjinin korunumu" olarak da bilinir. Enerji, yoktan var edilemez; var olan enerji de yok edilemez; sadece bir şekilden diğerine dönüşür. sonuç olarak ölümsüzlük bu devamlılıkla sağlanmış olur.
  meva 23 Ağustos 2016
 • +1
  Ölüm deyice bir şeyin fonksiyonlarını kaybetmesini anlıyorum ben. 20 yaşında aklını kullanmayan bir insan ölüyor aslında . 60 yaşında da fiziksel özelliklerini kaybeden ölüyor ve gömülüyor. :) Çok hoş :) @Mr. Nobody
  filozof 23 Ağustos 2016
 • 0
  (: @Fılızof
  Kemal ( Bay Hiçkimse ) 23 Ağustos 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap