• 0

  Zaman yanılgıyla biz 3 boyutlu bok çuvallarına hükmediyor . Yanılgı , zaman ile kazanıyor . Algı ise insanla kaybediyor .Yanılgı , zamanın altın kuralını kullanıp bizi algıdan ,

  Kemal ( Bay Hiçkimse ) 18 Ağustos 2016
 • 0
  gerçekten mahrum bırakıyor . Çünkü zaman ne kadar cansız gözüksede onun bir bilinci vardır . Zaman , yanılgıyı yenersek özgür olacağımızın farkında . Algı ve Yanılgı üzerine yazıyorum arkadaşlar . Bu konuya bilimsel , felsefi vede her türlü yaklaşımın bana yararı çok olacaktır .
  Kemal ( Bay Hiçkimse ) 18 Ağustos 2016
 • 0
  Zaman - algi - evren ucgeninde insanin veya bilinci canlilarin merkezde oldugu soylenebilir (biraz egoist oldu ama) nedeni ise, zaman goreceli bir durum su an mutfaga su almaya giden bir insan ile koltugunda oturan bir insan icin bile farkli hizda ki buna otobuse binen arabayla gezen vs eklersek yaptigimiz her eylem bizim icin zaman akisini diger insanlara gore hizlandirip Kisaltiyor ki atom saatlerinin dag basinda farkli deniz kenarinda farkli hizda akmasi buna ornek. Algi konusunda ise kopenhag yorumu dusunulurse maddenin durumu gozlemcinin kutuyu acip kedinin olu olup olmadigini yada elektronlarin dalga yada parcacik olarak hareket etmesini sagliyor. Yani sadece algi maddenin yapisini bile etkileyecek gucte. Ki zaman ve madde evreni olusturan temel kavramlar. Ben biraz bilincin onemini abartiyor olabilirim, arkadaslarin fikirlerini merak ediyorum algi ve zaman konularinda.
  melih ergin 18 Ağustos 2016
 • 0
  Ne anlatiyorsun sen kardeş. Bastan asagi sacmalamissin
 • 0
  Yinede teşekkür ederim dostum yorumun için . @Bana
  Kemal ( Bay Hiçkimse ) 20 Ağustos 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER

4.655 soru

27.497 cevap

30.192 kullanıcı

Giriş Yap