• -1

  İnsan eliyle üretilen ve entropisi yani düzensizliği en düşük şey nedir? Yoksa insanın kendisi hala düzensizliği en düşük varlık mıdır?

  Vide supra 17 Ağustos 2016
 • 0
  En düşük yada en fazla diyemeyiz çünkü evrim basitten komplekse giden bir süreç değil .
  Kemal ( Bay Hiçkimse ) 17 Ağustos 2016
 • +1
  fiziksel olarak uzaya çıkmak için kullanılan uzay araçları olabilir... hatasız yön verebilmek için atomik ölçülerde pürüzsüzlük sağlanıyor... geometride ise üçgen olabilir...
  Doğukan Şimşek 17 Ağustos 2016
 • 0
  Yok gayet bünyesindeki moleküllerin olulturduğu düzen açısından soruyorum. Oluşturulabilecek en düzenli şey bir karadelik midir mesela? Sınırsız madde verseler sana ne oluşturursun en yüksek düzen için.
  Vide supra 17 Ağustos 2016
 • 0
  Entropi'yi düşünürken bilinçli olarak ele almadığımız ama tanımlamalarımıza dahil olan bir durum var; entropi aynı zamanda "sürekli hareketlilik" demektir. En düşük entropi (sıfır), mutlak sıfırda ve hareketinde olmadığı bir noktadır. (Belki kavramaya yardımcı olabilir. )

  Bizde bilinen en homojen düzgün şey, (bize oranla entropisi düşük) elmas kristallerinin dizilimi sanırım. Ancak o bile atom altı parçacıklarda sürekli hareket ve etki altında.
  Burtay Mutlu (shibumi-tr) 18 Ağustos 2016
 • -1
  Yapılan yeni bir deney var. Mutlak sıfırın da altına üstelik hareketin de söz konusu olduğu şekilde ulaşıldığından bahsediliyor. Bu arada entropi için minimum enerji ve maksimum düzensizlik yasası vardır. Yani mutlak sıcaklıkta entropinin en küçük değil neredeyse en büyük değerinden söz ederiz.
  Vide supra 18 Ağustos 2016
 • 0
  Parçacık hızlandırıcılar...
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER

5.026 soru

30.072 cevap

30.540 kullanıcı

Giriş Yap