• 0

  Neden hiç ölmeyecekmişiz gibi yaşıyoruz.

  KRKMZ 12 Ağustos 2016
 • 0
  bu durum biraz insanın kendini geliştirme ve sürekli bir amaç altında çalışıp didinmesi nedenine bağlı... yani evrimsel bir gerçek... entropi ilkesine göre hiç bir şey yerinde saymıyor... enerji akışı sürekli mevcut... bu bağlamda insanın bu akışa kendini kaptırması da gayet normal...
  Doğukan Şimşek 12 Ağustos 2016
 • 0
  Her şeyin başı tek bir soru ile başlıyor aslında. Neden yaratıldık? Ne için yaratıldık, nelerle uğraşıyoruz sözü tam uyuyor. İnsanın amacı eğer dünyada başarı sahibi ise o unuttuğu ölüm ona geldiğinde aslında her şeyin bir oyun olduğunu anlayacak. Ama onun için artık çok geç olacak. Umulur ki, dünya kadar ölümü de düşünsün. Düşünelim.
  KRKMZ 12 Ağustos 2016
 • 0
  Bence bunun sebebi yaşamın güzelliğine kendini kaptırmamızdır . Yani bizler YAŞAMAYI çok iyi biliyoruz ama ölmek tek seferlik bi eylem olduğu için ölmeyi ne biliyoruz nede ondan haz ediyoruz .
  Kemal ( Bay Hiçkimse ) 12 Ağustos 2016
 • 0
  Aslında ölüm Gama Işın Patlamaları ( GIP ) lar gibidir , bize geldiğini bizi vurduğunda anlarız . (:
  Kemal ( Bay Hiçkimse ) 12 Ağustos 2016
 • +1
  İnsan ölümü düşünerek yaşayamaz. Carl Sagan'ın kızına söylediği çok güzel bir söz var: "Şu an hayattasın ve bu inanılmaz bir şey." Ayrıca ikinci yazınızdaki soruların bazılarını aşağıdaki videoda Carl baba güzelce cevaplıyor. @KRKMZ https://youtu.be/RPpIum4BbZg
  Mackenzie 13 Ağustos 2016
 • +1
  Küçüklüğümüzden beri ölümü düşünerek yaşasaydık pek de güzel bir hayat yaşayamazdık.Yaptığımız her şeyde,zaten ölücem ne gerek var diye düşünür ,bir işe yaramadan ölürdük.
  Sinem Bulut 13 Ağustos 2016
 • -1
  ahiretin olduğuna inanmayan bir insan ölmeyecekmiş gibi yaşar. Çünkü öldüğünde onu bekleyen bir ceza yoktur haliyle ceza korkusu da yoktur bu yüzden ölümü düşünmez ve ölümün olduğunu unutur. Hatta bu yüzden inanmayan insanlar daha huzurlu yaşar. İnanan insanlar da çoğunlukla ölmeyecekmiş gibi yaşarlar. Bunun bir çok nedeni olabilir elbette. Dünyaya dalıp aynı inanmayanlar gibi unuturlar, kendisini bekleyen sondan korkarlar ya da öldükten sonra mükafatla karşılaşacak şeyler yapmadıklarını bilirler ve düşünmek istemezler. Bergson der ki ' ölüm var oldukça benim ölümümdür'. Yani ölecek olan yine biziz. Ölümün var oluşu amellerinizi değiştirmeyecekse kendinizi strese sokmayın bence :)
  filozof 13 Ağustos 2016
 • 0
  Ölecekmişiz gibi yaşamak nasıl oluyor?
  Ölmeden önce görülmesi gereken yerleri görerek; görülmesi gereken kitapları okuyarak, izlenmesi gereken filmleri izleyerek, tadılması gereken yemekleri yiyerek? Bunları mı yapmamız gerekiyor, ölümü unutmadığımızı göstermek için?
  Eğer öyleyse cevap veriyorum: yeterince param yok, yeterince zamanım yok; tembelim.
  İlyas 13 Ağustos 2016
 • 0
  Çünkü ölümü düşünmek ancak ölümle burun buruna gelip kurtulma güdümüzü harekete geçirmek için işe yarar...
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap