• 0

  Işık kullanılarak hareket eden sibernetik canlı üretilmesi

  Fizikist 14 Temmuz 2016
 • 0
  Tuhaf olarak nitelendiriyorum... tam olarak görevlerini yani amaçlarını bilmiyorum o yüzden tuhaf buluyorum ve ilgi çekici.. aynı zamanda doğayı taklit etmenin yine işe yaradığının bir gostergesi....
  OfluHoca61 14 Temmuz 2016
 • 0
  Canlı olduğunu kimin beyan ettiğini merak ettiğim soru. Yakın zamanda fotosentez pigmentlerini içine alarak fotoaentez yapan ve aktif hareket eden süngerimsi bir canlı bulundu. Bulunan bir şeyse linki değilse de soru şeklinde sorulması daha uygun olacaktır.
  Vide supra 14 Temmuz 2016
 • 0
  Yapısındaki materyallerin insan vücuduna uyumlu olması durumunda top
  yusuf kuş 14 Temmuz 2016
 • 0
  Yapısındaki materyallerin insan vücuduna uyumlu olması durumunda tıp alanında kullanımı mümkün. Dokuya gerekli materyaller cihaza entegre edildikten sonra vücuda oral (ağızın proteini sindirememesi kullanılarak) veya gerekli işlemlerden sonra daha farklı yollarla vücuda alınır. Daha sonra hedef dokuya ışın demetleri veya lazer gönderilir. Gerejl
  yusuf kuş 15 Temmuz 2016
 • 0
  Yapısındaki materyallerin insan vücuduna uyumlu olması durumunda tıp alanında kullanımı mümkün. Dokuya gerekli materyaller cihaza entegre edildikten sonra vücuda oral (ağızın proteini sindirememesi kullanılarak) veya gerekli işlemlerden sonra daha farklı yollarla vücuda alınır. Daha sonra hedef dokuya ışın demetleri veya lazer gönderilir. Islem sonucunda gerekli materyaller hedef dokuya ulaşmıştır. Bunun haricinde boyutu ve görünümü sayesinde askeri veya endüstriyel alanlarda da kullanımı mümkün.
  yusuf kuş 15 Temmuz 2016
 • 0
  Bu olay, Insan eliyle gerceklestirilen canli ve cansiz cisimlerin arasindaki kompleks etkilesimlerin cok kucuk boyutlara indirildigini gosteriyor, ki bu bize bioteknolijik alanda cok buyuk bi calisma alani acicak. Daha temelden baslayarak farkli amaclar icin cok cesitli kombinasyonda biyoteknolijik urunler gelistircegimiz zamanlar cok uzak gorunmyor. Hele de uc boyutlu yazici mantigina benzer bi uretim mantigi gelistirebilirsek, cok gelismis yapay organlar, uzuvlar ve bagimsiz formlar uretmek icten bile degil.Tabi herseyde oldugu gibi bu alanin kotu niyetli amaclar icin de bir firsat oldugu acik.
  Arif Hikmet Saydan 15 Temmuz 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER

4.811 soru

28.505 cevap

30.378 kullanıcı

Giriş Yap