• 0

  Merhaba karadelikler ve solucan delikleri hakkında düşünürken bir anda aklıma bir soru geldi. Bir karadelikten diğer karadeliğe geçiş mümkün mü ?

  Mert Uğurelli 11 Temmuz 2016
 • 0
  Genel görelilik evrendeki kara deliklerin birbirleriyle bir şekilde irtibat halinde olduklarını göstermektedir... Bu yapıda kara delikleri birbirlerine bağlayan koridorlar solucan delikleri veya Einstein-Rosen delikleri olarak belirtilmektedir... Bu konudaki düşünceye göre, kara delikler bir başka evrene açılmaktadır veya bu ikinci evrene geçiş kapılarıdır...Ki solucan delikleri kara delikle ilgili teorilerden sadece bir tanesi..Ve zaten solucan deligi bir kara delikten baska bir kara delige, baska bir evrene yoldur...
  Drnaz T-va 11 Temmuz 2016
 • 0
  Ben solucan deliklerinin oluşmasına karadeliklerin bilinçli olarak uzay-zaman eğrisini bükmesini gösteriyorum . 2 karadelik arasında böyle kuramsal bir bağlantı olası olmakla beraber bu karadeiklerin de başka evrenler arasında tıpkı bir solucan deliği görevi görmesi daha olası.
 • 0
  yazılan cevap larda karadelikten tıpkı bir delikmis gibi bahsediyoruz aslında sadece ışığı bile soguracak güçte kütle çekim kuvvetine sahip devasa yoğun yapılar degilmi ustelik ya kara deliğin ufkunda zaman artık tamamen duruyorsa ?
  Kaan Çelik 12 Temmuz 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap