• +1

  Insanin verdiği doğal komutlara doğal bir şekilde cevap verecek, (hiç bir şekilde kurgulanmamış) veya uygulayacak bir robot icat edilebilir mi? Edilirse mantığı nasıl olabilir?

  eray tunçer 03 Temmuz 2016
 • 0
  Böyle bir robotun elimizdeki teknoloji
  Kuantum 03 Temmuz 2016
 • 0
  Böyle bir robotun elimizdeki teknoloji
  Kuantum 03 Temmuz 2016
 • 0
  hiç bir şekilde kurgulanmamışsa o bir robot olmaz. Ama kastın mesela, merhaba deyince belirli bir şeyi değil de söyleyebileceği milyonlarca şeyden birini kendi seçen bir robot kast ediyorsan, algoritması var bunun, ama yine biz yazmış oluyoruz algoritmasını. Yani insanla aynı gerçek bir insanmış gibi muhabbet edebilecek bir robot yapmak çok zor bir şey değil. Sadece algoritması o kadar karmaşık olur ki kurgulanmış olduğunu hissettirmez. Misal "siri". Daha teknik mantığını da burada yazılımcılar veya yapay zeka üzerine sağlam bilgisi olanlar versin.
  Emin Akben 04 Temmuz 2016
 • 0
  Kurgulanmamış ise tabi ki olmaz ama insan diyaloğu filmlerden vb...Şekilde öğrenir ise çok daha iyi olur ama bunun için tabi ki kendi kendine öğrenme özelliği olması lazım
  kaan nuri asar 05 Temmuz 2016
 • 0
  Bizde genlerimizle kurgulanmış mekanizmalarız. Bir bebeğe merhaba dersen tatlı tatlı bakar sana.. Seni taklit eder, zamanla deneyim kazanıp kendi doğal tepkilerini oluşturabilir ya da hala taklite devam edip popüler tepkileri verir..
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER

5.050 soru

30.150 cevap

30.596 kullanıcı

Giriş Yap