• +1

  Einstain ın ortak alanlar teorisi nedir? gökkuşağı projesi gerçekmi? zaman ve boyutlar arasında geçiş yapılabilirmi?

  Volkan Karakurt 03 Temmuz 2016
 • +1
  1-)Birleşik alan kuramıda denir , eınsteın ömrünün son yıllarını elektromanyetizma , kuantum fiziği ve genel göreliliği tek bir çatı altında oluşturmaya çalışmıştır . Başlangıçta bu kuvvetlerin birleşik olduğunu gözardı etmemekte lazım. 2-) Şaibeli 3-) Mümkündür.
 • +1
  Zaman ve boyutta seyehat etmek çok riskli bir iştir denenmemelidir şimdi enerji yok olmaz dönüşür değil mi? Fakat eğer sen kendi enerjini alıp başka bir yere gidersen kendi enerjini bir evrenden/boyuttan başkasına veriyorsun iki taraftaki kozmik dengeyi yani uzay/Zaman sürekliliğini bozmak çok tehlikelidir iki evrene de ne olacağı bilinemez çünkü bildiğiniz gibi bu düzen insan mantığına göre işlemiyor mesela en kolayından periyodik tabloda bile istisnalar var:)
  kaan nuri asar 05 Temmuz 2016
 • 0
  zamanı bir boyut olarak değilde ölçü birimi olarak düşündüğümüz zaman ve zamanı sabitlediğimiz zaman o an için tüm evrenlerin (paralel evrenlerin) toplam enerji miktarı sabit ise, paralellerde meydana gelen bir geçiş enerji sabitini değiştirmemiş olmalı. teorik olarak paralellerde geçiş yapmak mümkün olur aslında
  Volkan Karakurt 08 Temmuz 2016
 • +1
  zamanı bir boyut olarak değilde ölçü birimi olarak düşündüğümüz zaman ve zamanı sabitlediğimiz zaman o an için tüm evrenlerin (paralel evrenlerin) toplam enerji miktarı sabit ise, paralellerde meydana gelen bir geçiş enerji sabitini değiştirmemiş olmalı. teorik olarak paralellerde geçiş yapmak mümkün olur aslında... 3.boyutlu şu anki evrenden 4.boyuttan sıçrayarak başka bir 3.boyutlu paralel evrene geçiş :)
  Volkan Karakurt 08 Temmuz 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER

4.811 soru

28.505 cevap

30.378 kullanıcı

Giriş Yap