• -1

  Kara delikler başka boyutlara açılan birer geçit olabilir mi ?

  Yunus Çördük 29 Haziran 2016
 • 0
  Teorik olarak Einstein-Rosen köprüsü ya da solucan deliğinin olduğunu var sayarsak ve bu geçitin bir ucunda karadelik vardır diğer ucundan akdelik vardır. karadelik herşeyi çektiği gibi akdelelikte püskürtür yani karadelikten giren herhangi bir şey başka evrende beyaz
  YinYang 29 Haziran 2016
 • -3
  Teorik olarak Einstein-Rosen köprüsü ya da solucan deliğinin olduğunu var sayarsak ve bu geçitin bir ucunda karadelik vardır diğer ucunda da akdelik vardır. karadelik herşeyi çektiği gibi akdelelikte püskürtür yani karadelikten giren herhangi bir şey başka evrende beyazdelikten çıkar.
  YinYang 29 Haziran 2016
 • +1
  Ben buna inanmıyorum. Karadelik uzay zamanı çok aşırı büker ve olay ufku denilen noktayı aşan her şeyi sonsuz bir döngüye sokar. Teorik olarak kütleye yaklaştıkça zaman yavaşladığı için karadeliğe yaklaşan cisimler için de zaman yavaşlar. Ancak algı değişmeyeceği için kişi kendisini ağır çekimde hareket ederken değil de karadelikten uzağa (Arkasına) baktığı zaman arkasındaki uzayın çok hızlı hareket ettiğini çok hızlı değiştiğini (Saniyede milyarlarca yıl geçtiğini v.b) görmeye başlayacaktır. Teorik olarak bu şekilde ya kısa sürede evrenin yokoluşuna şahit olacak (Karadeliğin varlığını koruduğunu kabul ediyorum) ya da zamanın tamamen durduğu noktaya erişecek (Ki bu bence imkansız) ve evrenin bir anda yok olduğunu görecek. Zira bu iş bir denklemdir.
  Ancak karadeliğe girelim karşıdan çıkalım gibi bir durum olacağını zannetmiyorum.
  Mustafa Okat 30 Haziran 2016
 • 0
  Bir karadelik bul
  Tolga Uclu 01 Temmuz 2016
 • 0
  1.Bir kara delik bul
  2.Karadeliğe ulaş
  3.Karadelik üzerinde hesaplar yap
  4.Uygun materyalleri edin
  5.Karedeliğe uygun araç gereçleri üret
  6.Bunlarla deliğin olay ufkuna ulaşmaya çalış
  7.Başarısız olursan 3. adıma dön
  8.Başarırsan tepkileri rapor et
  9.Sonuç, karadeliğin ötesine geçilip geçilemediği ile alakalı adımlar üret.
  Tolga Uclu 01 Temmuz 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
HAFTANIN EN İYİLERİ
İSTATİSTİKLER

5.158 soru

30.943 cevap

31.424 kullanıcı

Giriş Yap