• +2

  matematiği nasıl çözebilirim temelim yok ama matematik vb. bilim dallarına meraklıyım ilerde NASA da çalışmak istiyorum matematiği nasıl düzeltebilirim

  miray yıldız 30 Mayıs 2016
 • 0
  Bana da lazım bu. Takipteyim.
  Mustafa Okat 30 Mayıs 2016
 • 0
  Üzerine tuz ruhu dök, çözülür. :) Böyle çetrefilli bir yolda forum mesajları işine yaramaz, gerçekçi olmak lazım Miray. NASA düzeyinde matematik ve fizik öğrenmek için ilk adım, Türkiye'nin saygın bir üniversite hocasıyla görüşmek olabilir. Çok çalışıp iyi bir okulu dereceyle bitirdikten sonra yurt dışı eğitim programlarını organize eden kurumların danışmanlarına gidersin, uygun bağlantı bulduklarında gider, Amerika'da eğitim alırsın (İngilizce konuştuğunu varsayıyorum). Bildiğim kadarıyla Amerika, uzay araştırmaları dalında çalışan, deney yapan, tez yazan vb. yabancı öğrencilere daha kolay vatandaşlık veren bir ülke, yani onlara öncelik tanıyor. Birleşik Devletler vatandaşı olarak akademik anlamda ilerlerken, hangi koşullarda NASA'da çalışabileceğini de rahatlıkla muhakeme edebileceksin zaten.
  Kaan Cançoban 31 Mayıs 2016
 • 0
  Üzerine tuz ruhu dök, çözülür. :) Böyle çetrefilli bir yolda forum mesajları işine yaramaz, gerçekçi olmak lazım Miray. NASA düzeyinde matematik ve fizik öğrenmek için ilk adım, Türkiye'nin saygın bir üniversite hocasıyla görüşmek olabilir. Çok çalışıp iyi bir okulu dereceyle bitirdikten sonra yurt dışı eğitim programlarını organize eden kurumların danışmanlarına gidersin, uygun bağlantı bulduklarında, Amerika'da eğitimini almaya başlarsın (İngilizce konuştuğunu varsayıyorum). Bildiğim kadarıyla Amerika, uzay araştırmaları dalında çalışan, deney yapan, tez yazan vb. yabancı öğrencilere daha kolay vatandaşlık veren bir ülke, yani onlara öncelik tanıyor. Birleşik Devletler vatandaşı olarak akademik anlamda ilerlerken, hangi koşullarda NASA'da çalışabileceğini de rahatlıkla muhakeme edebileceksin zaten.
  Kaan Cançoban 31 Mayıs 2016
 • 0
  Pek doğru bir hedef değil bu. Matematikte, Fizikte ya da diğer bilim dallarında buluş ya da keşif yapmak gibi hedefinin olması daha doğru olur. NASA ya gelince. Ben doktoramı ABD de Florida Üniversitesinde yaptım. Oradan mezun bir arkadaşım NASA da çalışıyordu 4 yıl önce. Şimdi bilmiyorum nerede bilmiyorum tabi. Yaklaşık 4 yıldır görüşemiyoruz. Ama öyle aman aman başarılı birisi değildi. Doğru zamanda doğru yerde olmak sanırım... Matematiği düzeltmeye gelince...Kaçıncı sınıfsın bilmiyorum ama dikkatli, konsantre olmuş şekilde ve yoğun çalışmalısın. Zamanı rasyonel kullanmalısın, pes etmemelisin. Bol bol da tekrar etmelisin. Yurtdışında kabul alımını kolaylaştırmak için, proje yarışmalarına ya da bilim olimpiyatlarına katılıp ödül alman fayda sağlar. Ben zamanında TÜBİTAK ödülü almıştım Fizik olimpiyatlarında.Uluslararası arenada da naçizane başarılarımız vardı, bu kabul konusunda avantaj sağlamıştı. Eğer ilköğretim öğrencisii isen, olimpiyatlara hazırlanmaya başlamanı tavsiye ederim. Çözemediğin sorular bana atabilirsin. Burada olduğum müddetçe yardımcı olurum.
  Devrimci Hareket 31 Mayıs 2016
 • 0
  Pek doğru bir hedef değil bu. Matematikte, Fizikte ya da diğer bilim dallarında buluş ya da keşif yapmak gibi hedefinin olması daha doğru olur. NASA ya gelince. Ben doktoramı ABD de Florida Üniversitesinde yaptım. Oradan mezun bir arkadaşım NASA da çalışıyordu 4 yıl önce. Şimdi nerede bilmiyorum tabi. Yaklaşık 4 yıldır görüşemiyoruz. Ama öyle aman aman başarılı birisi değildi. Doğru zamanda doğru yerde olmak sanırım... Matematiği düzeltmeye gelince...Kaçıncı sınıfsın bilmiyorum ama dikkatli, konsantre olmuş şekilde ve yoğun çalışmalısın. Zamanı rasyonel kullanmalısın, pes etmemelisin. Bol bol da tekrar etmelisin. Yurtdışında kabul alımını kolaylaştırmak için, proje yarışmalarına ya da bilim olimpiyatlarına katılıp ödül alman fayda sağlar. Ben zamanında TÜBİTAK ödülü almıştım Fizik olimpiyatlarında.Uluslararası arenada da naçizane başarılarımız vardı, bu kabul konusunda avantaj sağlamıştı. Eğer ilköğretim öğrencisii isen, olimpiyatlara hazırlanmaya başlamanı tavsiye ederim. Çözemediğin sorular bana atabilirsin. Burada olduğum müddetçe yardımcı olurum.
  Devrimci Hareket 31 Mayıs 2016
 • 0
  Pek doğru bir hedef değil bu. Matematikte, Fizikte ya da diğer bilim dallarında buluş ya da keşif yapmak gibi hedefinin olması daha doğru olur. NASA ya gelince. Ben doktoramı ABD de Florida Üniversitesinde yaptım. Oradan mezun bir arkadaşım NASA da çalışıyordu 4 yıl önce. Şimdi nerede bilmiyorum tabi. Yaklaşık 4 yıldır görüşemiyoruz. Ama öyle aman aman başarılı birisi değildi. Doğru zamanda doğru yerde olmak sanırım... Matematiği düzeltmeye gelince...Kaçıncı sınıfsın bilmiyorum ama dikkatli, konsantre olmuş şekilde ve yoğun çalışmalısın. Zamanı rasyonel kullanmalısın, pes etmemelisin. Bol bol da tekrar etmelisin. Yurtdışında kabul alımını kolaylaştırmak için, proje yarışmalarına ya da bilim olimpiyatlarına katılıp ödül alman fayda sağlar. Ben zamanında TÜBİTAK ödülü almıştım Fizik olimpiyatlarında.Uluslararası arenada da naçizane başarılarımız vardı, bu kabul konusunda avantaj sağlamıştı. En azından bir hocam, geçmişimdeki Fizik olimpiyatları maceramdan dolayı orada okuduğumu söylemişti. Eğer ilköğretim öğrencisi isen, olimpiyatlara hazırlanmaya başlamanı tavsiye ederim. Çözemediğin sorular bana atabilirsin. Burada olduğum müddetçe yardımcı olurum.
  Devrimci Hareket 31 Mayıs 2016
 • +1
  Pek doğru bir hedef değil bu. Matematikte, Fizikte ya da diğer bilim dallarında buluş ya da keşif yapmak gibi hedefinin olması daha doğru olur. NASA ya gelince. Ben doktoramı ABD de Florida Üniversitesinde yaptım. Oradan mezun bir arkadaşım NASA da çalışıyordu 4 yıl önce. Şimdi nerede bilmiyorum tabi. Yaklaşık 4 yıldır görüşemiyoruz. Ama öyle aman aman başarılı birisi değildi. Doğru zamanda doğru yerde olmak sanırım... Matematiği düzeltmeye gelince...Kaçıncı sınıfsın bilmiyorum ama dikkatli, konsantre olmuş şekilde ve yoğun çalışmalısın. Zamanı rasyonel kullanmalısın, pes etmemelisin. Bol bol da tekrar etmelisin. Yurtdışında kabul alımını kolaylaştırmak için, proje yarışmalarına ya da bilim olimpiyatlarına katılıp ödül alman fayda sağlar. Ben zamanında TÜBİTAK ödülü almıştım Fizik olimpiyatlarında.Uluslararası arenada da naçizane başarılarımız vardı, bu kabul konusunda avantaj sağlamıştı. En azından bir hocam, geçmişimdeki Fizik olimpiyatları maceramdan dolayı orada okuduğumu söylemişti. Eğer ilköğretim öğrencisi isen, olimpiyatlara hazırlanmaya başlamanı tavsiye ederim. Çözemediğin soruları bana atabilirsin. Burada olduğum müddetçe yardımcı olurum.
  Devrimci Hareket 31 Mayıs 2016
 • +1
  Ben Sosyal Bilimler lisesinde okuyorum lakin amacım hep Fizikçi olmaktı.Bu yüzden nakil isteyip başka bir okula geçeceğim bölümünü istiyorum ama sınavlarda veya hocanın yanında soru çözemiyorum.Diğer her yerde odaklanırsam çözerim.Ne yapmam gerekiyor ?
  Eda 31 Mayıs 2016
 • +1
  MF bölümünü istiyorum.
  Eda 31 Mayıs 2016
 • +1
  Dersi derste dinlemeli, matematiği sevmeli ve günlük tekrar yapılmalıdır.
  Mustafa Oğuz BARAN 03 Haziran 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap