• 0

  Sizce yapay zekanın bulunması dogru bir şey mi arkadaşlar

  Mustafa Demir 27 Mayıs 2016
 • +1
  Bence yapay zekanın geliştirilmesi teknolojinin gelişmesinin tabii bir sonucu. Yapay zeka da diğer teknolojik gelişmeler gibi salt iyi ya da kötü olarak değerlendirilemez. Yapılacak değerlendirme bu teknolojinin gelişmesine değil, teknolojinin kullanımına yapılabilir. Nitekim teknolojinin gelişmesini kötü olarak değerlendirip engel koymak, sadece bu gelişmelerin gayrı resmi şekilde geliştirilmesiyle sonuçlanır.
  bir kisi 28 Mayıs 2016
 • 0
  kontrol edilebilinir yapay zeka faydalıdır. fakat benim için kendi kendini geliştirip ilerleyen yapay zeka zararlıdır. çünkü en basitinden sadece twit atabilen bir yapay zeka hatırlarsan geçen ay deneme amaçlı twitter da hesap açılmıştı. bu yapay zeka kendi kendini 24 saatte geliştirip bir ruh hastasına dönüşmüştü. hesap ta alelacele kapatılmıştı. şimdi düşünelim insanoğlu bu kadar manyak iken insanoğlunun yaptığı kontrolsüz bir şey sence ne kadar faydalı olur. O yüzden kontrollüsü iyi konrolsüzü kötüdür.
  Halil Ibrahim Kutlu 29 Mayıs 2016
 • 0
  İnsan gibi öğrenebilen,davranabilen,düşünebilen bir yapay zeka yapmak bana göre imkansıza yakın.İnsan beyni çok karmaşık bir yapıya sahip.Tüm hücreler birbiriyle uyum içinde ve bu hücreler içindeki yapılar da birbiriyle uyum içinde.Böyle bir makine tasarlamak bana imkansıza yakın gibi geliyor.İmkansız demeyelim de insan beynini bir robota nakledebilecek kadar teknolojimiz gelişmiş olsaydı belki.
  Mr.Physics 06 Haziran 2016
 • 0
  insanoğlu yapabileceklerini değil yaptırabileceklerini seyretmek istiyor.
  Yunus Çördük 20 Haziran 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap