• 0

  Yetenek doğuştan mıdır?

  Ato 31 Mart 2016
 • 0
  bebeklikten veya çocukluktan gelir.yani insan tüm yeteneklerin tohumları ile doğar ve ve doğduğu cevre hangi tohumu çimlendirirse o yetenek doğar
  Hakan Yüksel 01 Nisan 2016
 • 0
  Bence embriyo döneminde DNA ların aktif bölgelerinden dolayı oluşur
  YinYang 01 Nisan 2016
 • 0
  Bence doğuştan değildir arkadaşlar.Çocukken aldığı eğitime ve çalışmaya bakar diye düşünüyorum.
  xdxd 02 Nisan 2016
 • 0
  Yetenek genlerden gelebileceği gibi daha anne karnındayken gelişmeye başlar. eğer anne kötü(stresli, zararlı maddelerin vücuda girmesi, iyi davranılmaması vs) bir hamilelik geçirirse bebeğin muhtemelen sinir,stres gibi yeteneği gelişir yani hemen sinirlenen birisi olabilir, siniri de vücudun kendisini koruyabilmesi için bir yetenek olarak düşünebilirsiniz. Eğer sağlıklı bir hamilelik geçirilir, bebek doğduktan sonra iyi yetiştirilir ve özellikle bazı şeylere karşı merak etmesini sağlarsanız yetenekleri de merakları yönünde iyi gelişir. Çocuk büyüyüp aklı her şeye ermeye başlayınca kafasında istemeden düşündüğü yüz binlerce şey olacağından artık yetenek kazanması yavaşlar. Oysa çocukken aklında oyun oynamak, çizgi film izlemek gibi eğlenceli şeyler haricinde sadece merak ettiği şeyler olacak.
  Çağlayan 02 Nisan 2016
 • 0
  Yetenek genetik midir? Cevaplar biraz spesifik.
  Ato 04 Nisan 2016
 • 0
  Yetenek genetiğe bağlı olduğu gibi çevre koşullarına da yüksek oranda bağlıdır. Gelişim çağında olan bir bireyin, kendi yaşantısı içerisinde bireysel zorlukları aşabilmesi için geliştirdiği duruma yetenek denir aslında. Bir nevi adaptasyon ile benzeşir bu durum lakin insan gibi mevcut zekasını bilinç ile yönetebilen bir canlı için yetenek bir süre sonra sosyal bir toplum içerisine dahilse fizyolojik ya da psikolojik anlamda ayrıcalık sağlayabilir.. Tabii ki bu ayrıcalıklar daima iyi olacak diye bir kaide yoktur.
  Mehmet Koca 05 Nisan 2016
 • 0
  Bence doğuştan değildir.Ailenin yönlendirmesiyle oluşur.Benim babam müzisyen benim alakam yok müzikle onun babasındada yokmuş onun çevresi yönlendirmiş öyle olmuş. Aynı şekilde babam müzisyen olmamı istemedi benide yönlendirmedi.Eğer yönlendirseydi kimbilir şuan müzisyen olabilirdim.
  Erhan Namal 08 Nisan 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
HAFTANIN EN İYİLERİ
İSTATİSTİKLER

5.158 soru

30.943 cevap

31.424 kullanıcı

Giriş Yap