• 0

  Evrenin bir amacı varmıdır?

  Hedef 08 Şubat 2016
 • 0
  bunun net bir cevabı yok... sicim teorisine bakarsak bir bütünün önemli bir parçası olarak düşünülebilir... aynı zamanda içinde gördüğümüz ve bize anlamsız gelen olaylar (kara delik vs.) bir üst boyuttaki önemli olayların bir yansıması olabilir...
  Doğukan Şimşek 08 Şubat 2016
 • 0
  Evrenin elbette bir amacı vardır. Evren ve içerisindeki her bir parçasının bir amacı mutlak vardır. Eğer bir amacı olmasaydı döngüler olmazdı. Bir algoritma olmazdı. Toprağın güneşle ve yağmurla buluşması topraktan çeşitli bitkilerin çıkmasına ve o bitkilerin her biri farklı amaçlara hizmet etmesine neden olmakta. Evrenin genel anlamda amacını çok sadece açıklamak istersek evrenin amacı canlı kalmak diyebilirim.
  Serhat Dalgalıdere 08 Şubat 2016
 • 0
  yeterince olgunlaşmak ve sadece enerji olmak.
  Müstecep Güdü 08 Şubat 2016
 • 0
  Bu soruya evrenin aklı olmasını da dahil etmek gerekiyor bence çünkü aklı olmayanın amacı da olmaz en azından şuan ki düşüncem bu yönde. Daha sonra evrenin mi bir amacı var yoksa sadece bir araç mı diye de düşünmek gerekir diye düşünüyorum. Amacı olduğunu var sayarsak bu amaç nedir diye başka bir sorumuz var. Eğer araç ise de ne amaç için araç olarak kullanılıyor diye düşünmeliyiz. Bu soruların bana göre bir cevabı var ama tabi size mantıklı geleni bilemeyeceğim.. :)
  Özge Yelek 11 Şubat 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
HAFTANIN EN İYİLERİ
İSTATİSTİKLER

5.158 soru

30.942 cevap

31.405 kullanıcı

Giriş Yap