• +1

  Eyer karadelikten geçen bir cisim var ise bu cisim nereye gider veya başka bir boyutamı gider ?

  Mert Mert 21 Ocak 2016
 • 0
  Öncelikle biraz temel fizik öğrenmenizi öneririm.Çok daha ileri seviyede Cisim,Boyut,Karadelik gibi kavramları tartışabilirsiniz.
  Taylan Bektaş 21 Ocak 2016
 • 0
  Öncelikle biraz temel fizik öğrenmenizi öneririm.Çok daha ileri seviyede Cisim,Boyut,Karadelik gibi kavramları tartışabilirsiniz.Eyer değil Eğer diye yazacaksın ayrıca... :(
  Taylan Bektaş 21 Ocak 2016
 • 0
  Öncelikle biraz temel fizik öğrenmenizi öneririm.Çok daha ileri seviyede Cisim,Boyut,Karadelik gibi kavramları tartışabilirsiniz.Eyer değil Eğer diye yazılır ayrıca... :(
  Taylan Bektaş 21 Ocak 2016
 • +2
  İnsanların sorularına cevap verirken egolarınızı ve kişisel önyargılarınızı kenara koymanızı tavsiye ederim soruya cevap vermeniz yeterli olur diye umut ediyorum. Hawking'in son teorisi olaylara biraz daha farklı açılardan bakma imkanı sundu bize der ki karadelikler yuttukları tüm bilgiyi ışık dahil her şeyi iki boyutlu olan yüzeyinde 1-0 kod sistemine göre depolar yani karadeliğe giren hiç bir bilgi kaybolmaz. girmek derken bu giriş cisim halinde değil tabi ki cismi quarklarına ayırabilecek kadar bir çekim kuvveti vardır sonuçta ama hala çok da fazla bilgiye sahip değiliz.
  Orhan Karazeybek 22 Ocak 2016
 • 0
  Karadelik içinden geçilecek bir delik değildir. Sadece her şeyi "yuttuğu" için ışığı da bırakmaz ve karanlık görünür. İçine giren "şeyler" tamamen çekim kuvveti etkisiyle atomlarına ayrılır, yetmez atomları dahil sıkışıp elektronlarından kopar ve diğer maddelerin atom çekirdekleri birbirine temas etmeye başlar. Bu noktada çekim o kadar şiddetlenmiştir ki artık ışık bile kaçamaz. Bu yoğunluk da fiziğin çökmesi demektir.
  Mustafa Okat 24 Ocak 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap