Moda Göre Uyarlanabilen Dijital Kolye: Bisou

Moda Göre Uyarlanabilen Dijital Kolye: Bisou

Teknoloji 26 Eylül 2016
Bisou, moda göre uyarlanabilen, GIF ve resim atabildiğiniz bir dijital kolyedir. Yani giyilebilir bir teknoloji ürünüdür. Bisou'yu gece dışarı çıktığınızda bir takı olarak kullanılmakta ve herhangi bir sosyal soruna tepki göstermek veya herhangi bir iletişim kurmak istediğinizde, logosunu üzerinizde taşıyabileceğiniz bir aygıt olarak düşünebilirsiniz.

Bisou'nun hikayesi 2013 yılına dayanıyor. Aslında 'co-working space' dediğimiz ortak çalışma alanlarında aynı sektörden insanların yeterince network yapamaması sorunundan ilham alınarak üretilmiş. 'Up for networking' ya da 'not for networking' şeklinde 2 mesajı dijital bir aygıta yükleyip orada çalışanlara verme, böylece kendi tercihleriyle diğer insanlarla bir muhabbet başlatmak için açık kapı bırakma motivasyonu vardır. Daha sonra bunun konferanslarda da çok iyi kullanılabileceğini düşünülerek 'emojiler de olsa ne süper olur!' fikri ile son halini almış.

Proje geliştirilirken eğlenceli bir kolye olması ve tüm kıyafetlerle uyumlu olabilmesi göz önünde bulundurulmuş.

Teknik olarak incelendiğinde, Bisou AMOLED bir ekrana sahip. 400 X 400 çözünürlüklü yuvarlak bir ekran ve kendi standartlarında şu an için en iyi görüntü kalitesine sahip. Data transferi için Wi-fi'yı kullanılmakta ve kalan tüm komünikasyonlar için de BLE'den yararlanılmakta. iOS ve Android ile uyumlu aplikasyonunda binlerce ücretli ve ücretsiz tasarım vardır. Bunları kolyenize atabilir, sevdiklerinizin fotoğrafını yine uygulama aracılığıyla çekip kolyenizde taşıyabilirsiniz.

Bisou hem kolye hem de magnet olarak tasarlanmıştır. Dolayısıyla kolye olarak takmak istemezseniz laptop'unuzu daha eğlenceli hale getirebilir. Ayrıca uygulamada birçok sanatçının tasarımlarına ulaşabilir, onlara destek de olabilirsiniz. 

Tasarım olarak 3 renk belirlenmiştir. Altın, siyah ve gümüş. Materyal olarak iPhone'un kullandığı Alüminyum 7075'i kullanılmaktadır. Bu Bisou'nun hem hafif hem de dayanıklı olmasını sağlıyor. Tüm ağırlığı 30 gram olan Bisou'nun kalınlığı ise 8 mm.

Bisou’ nun satışı ile ilgili olarak, şu an için Indiegogodan ön siparişler alınıyor ve mevcut fiyat 120 $. Perakendeye sunulduğunda ise 150 $ gibi bir fiyat ile satılacaktır. Dolayısıyla indirimden yararlanmak isteyenler (https://igg.me/at/bisou) linkinden ulaşabilirler.

  FACEBOOK YORUMLARI

  YORUM YAP

Bu içeriğe yorum yapabilmek için lütfen

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ

Nesnelerin İnterneti (Internet of Things) Nedir?

Kulağa hoş geliyor olsa gerek… Nesnelerin interneti. Adında bile bir gizem taşıyor sanki. Farkındalık uyandırıyor, değişik bir heyecan yaratıyor gibi… İnternet global anlamda bizim ortak ağımız değil mi? Peki nedir bu kavram?
29 Ağustos 2016

Güvercinler yönlerini nasıl buluyor?

Nasıl oluyor da alıştıkları bir yerden çok uzak mesafelere bile götürülüp bırakılsalar, yuvalarına hatasızca geri dönebiliyorlar? Size de ilginç gelmiyor mu?
28 Haziran 2016

Bilişim Dünyasının Isaac Newton'u: Dennis Ritchie

Tıpkı yeni doğan bir bebeğin Dünya’ya ilk geldiğinde oksijeni ciğerlerine çektikten sonra ağlayarak bizlere “Merhaba” demesi gibi… Dennis Ritchie’ de C dilini ilk geliştirdiğinde insanlığa “Merhaba Dünya” dedirtmiştir.
23 Haziran 2016

Giriş Yap

Facebook ile Bağlan

Arkadaşına Gönder