• 0

  İnsan günde kaç saat uyumalıdır? Sadece aptallar 8 saat uyur kitabı hakkında ne düşünüyorsunuz?

  Ezgi 03 Aralık 2016
 • 0
  İnsan kendi biyolojik saatine ve zaman filtresine göre uyumalıdır .
  Günde 4 saat yatanda var benim gibi 12 saat yatanda . Ama kesinlikle günde 8 saat yatmalıyız gibi bir yanılgıya düşmemeliyiz . O kitabı bende okudum fakat etkilendiğim şey o kitap olmamıştı .
  Uyku , beden için değil beyin için çok önemlidir . Her beyin aynı işi yapmadığı için her beyin farklı saatler ister . Bu tamamen beyni ne kadar çok kullandığın ile yada biyolojik saatinin hangi zaman dilimlerinde olduğu ile ilgili .
 • 0
  Sanırsam önceden bu konu hakkında konuşmuştuk yanlış hatırlamıyor isem .
 • 0
  +kemal bu dediğin sadece yetişkinler için.çocukların büyümesi için ideal saat aralığında yatması gerekiyor ve bu çocuk az uyursa gelişimi yavaşlar.biliyorum uyku erken yaşlılığa neden olduğu için fazla uyku iyi değil bu yüzden bizler çocukken değil yetişkin bir birey olarak az uyumamız gerekiyor ve bunu bir günde yapmamalıyız yavaş yavaş alıştıra alıştıra yapmalıyız.
  PYSKOPHAT 03 Aralık 2016
 • 0
  Tabi bebekken günde 12-16 saat yatmak gerekiyor biyolojik olarak , gelişim olarak . Dediklerimi ergenlikten sonraki döneme hitaben dedi.
 • +2
  Her insanın biyolojik saati farklıdır. Yapman gereken o saat aralığını bulmak... Benim için 22.00 ile 04.00 veya 04.30 uykusu yeterli olmak birlikte zihnimin dinginliği sağlanıyor. Fakat 05.00 uyanırsam aşırı yorgun ve uyku ihtiyacı duyuyorum. Eskilere bakacak olursak Da Vinci; gün içinde az uyuyup birden fazla buluşlarıyla mühendislik alanında gelişimler sağlamıştır. Kendisi uykusu geldiği zaman sallanan sandalyesine geçip eline bir ahşap top alıp uykuya dalar, ardından top elinden düştüğü zaman ses uyanır işine devam edermiş.
  Ömer Dinç 04 Aralık 2016
 • 0
  Kitabı okumadım, başlığındaki önermeyi 8 saat uyuyan insanlardan daha aptalca buldum. Uyku meselesine dönecek olursam eğer, her kişinin fiziksel ve zihinsel yorgunluğuna bağlı olarak vücut saati ve buna bağlı olarak uyku saati değişebiliyor, bu konuda her insan kendi bedenini dinlemeli. Şahsen 5 buçuk - 6 saat uyuduğumda zihnen dinlenmiş oluyorum ancak bedenen dinlendiğimi hissedebilmem için 7-7 buçuk saat uyumam gerekiyor.
  Fatih Boyalı 05 Aralık 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER

5.048 soru

30.141 cevap

30.586 kullanıcı

Giriş Yap