'Uzay Teknolojileri ve Uzay Çöplüğü' Konferansımız 2 Nisan'da! BMKM'de!

'Uzay Teknolojileri ve Uzay Çöplüğü' Konferansımız 2 Nisan'da! BMKM'de!

Etkinlikler 21 Mart 2017
Fizikist Bilim Konuşmaları konferanslarımız "Uzay Teknolojileri ve Uzay Çöplüğü" isimli konferansla devam ediyor.

Faydalı bir işlevi olmayıp halen dünya yörüngesinde dolanan her şey uzay çöplüğü olarak adlandırılabilir. Bu çöp, uzay mekiğinin yüzeyinden kopmuş bir boya parçası veya küçük bir vida olabileceği gibi, görevini tamamlamış, seyrine kontrol dışı devam eden bir uydu da olabilir. 

Milyonlarca lira değerindeki uzay çalışmalarının ve astronotların güvenliği için bu çöplerin takibi, boyut ve yörüngelerinin tanımlanması zorunludur. Bu sebeple uzay çöplüğünün güncel bir şekilde modellenmesi gerekir. 

Konferansımızda, uzay teknolojileri ve akabinde oluşan uzay çöplüğünden bahsederken, insanoğlunun oluşturduğu bu çöplerden Dünyamızın yörüngesini mümkün olduğu kadar arındırabilmek için olası senaryolardan bahsedeceğiz. 

Yrd. Doç. Dr. Murat Hüdaverdi

Yrd. Doç. Dr. Murat Hüdaverdi'n​i​n konuşmacı olarak yer alacağı "Uzay Teknolojileri ve Uzay Çöplüğü" isimli konferansımız, 2 Nisan 2017 Pazar günü saat 15.30’da İstanbul, Kadıköy’de bulunan Barış Manço Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Etkinliğe katılım ise tamamen ücretsiz. Kontenjanlarımız ise sınırlıdır. 

Kayıt olmak için: https://goo.gl/U8dDyA

  FACEBOOK YORUMLARI

  YORUM YAP

Bu içeriğe yorum yapabilmek için lütfen

İLGİLİ İÇERİKLER

4. Bilim ve Teknoloji Günleri 2-4 Mayıs Tarihinde Gerçekleşecek!

Gebze Teknik Üniversitesi IEEE Öğrenci Topluluğu, Bilim ve Teknoloji Günlerinde iş dünyasının birbirinden önemli isimlerini 4. kez bir araya getirecek.
21 Nisan 2017

Yeni Bulunan Gezegen, Dünya Dışı Yaşam İçin En Büyük Umut

Yaşadığımız dönem itibariyle uzayın mürekkep benzeri karanlığında yeni gezegenler bulmak artık çok zor değil. Ancak, bildiğimiz anlamda hayatı destekleme ihtimali olan dünyaları bulmak ise hiçbir zaman kolay olmadı.
21 Nisan 2017

İÜKÖK ile Yılın En Büyük Kök Hücre Etkinliğine Davetlisiniz!

Günümüzde kemik iliği nakilleri gibi tıbbi kullanımları olan, lösemi tedavisinde kullanılan; gelecekte de henüz tedavisi bulunamayan hastalıkların umut ışığı olan ve bu öneminden dolayı son dönemlerde üzerinde en çok araştırma yapılan konulardan biri olan kök hücre, hepimiz için çok büyük önem taşıyor.
20 Nisan 2017

Giriş Yap

Facebook ile Bağlan

Arkadaşına Gönder