'Uzay Teknolojileri ve Uzay Çöplüğü' Konferansımız 2 Nisan'da! BMKM'de!

'Uzay Teknolojileri ve Uzay Çöplüğü' Konferansımız 2 Nisan'da! BMKM'de!

Etkinlikler 21 Mart 2017
Fizikist Bilim Konuşmaları konferanslarımız "Uzay Teknolojileri ve Uzay Çöplüğü" isimli konferansla devam ediyor.

Faydalı bir işlevi olmayıp halen dünya yörüngesinde dolanan her şey uzay çöplüğü olarak adlandırılabilir. Bu çöp, uzay mekiğinin yüzeyinden kopmuş bir boya parçası veya küçük bir vida olabileceği gibi, görevini tamamlamış, seyrine kontrol dışı devam eden bir uydu da olabilir. 

Milyonlarca lira değerindeki uzay çalışmalarının ve astronotların güvenliği için bu çöplerin takibi, boyut ve yörüngelerinin tanımlanması zorunludur. Bu sebeple uzay çöplüğünün güncel bir şekilde modellenmesi gerekir. 

Konferansımızda, uzay teknolojileri ve akabinde oluşan uzay çöplüğünden bahsederken, insanoğlunun oluşturduğu bu çöplerden Dünyamızın yörüngesini mümkün olduğu kadar arındırabilmek için olası senaryolardan bahsedeceğiz. 

Yrd. Doç. Dr. Murat Hüdaverdi

Yrd. Doç. Dr. Murat Hüdaverdi'n​i​n konuşmacı olarak yer alacağı "Uzay Teknolojileri ve Uzay Çöplüğü" isimli konferansımız, 2 Nisan 2017 Pazar günü saat 15.30’da İstanbul, Kadıköy’de bulunan Barış Manço Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Etkinliğe katılım ise tamamen ücretsiz. Kontenjanlarımız ise sınırlıdır. 

Kayıt olmak için: https://goo.gl/U8dDyA

  FACEBOOK YORUMLARI

  YORUM YAP

Bu içeriğe yorum yapabilmek için lütfen

İLGİLİ İÇERİKLER

Schrödinger’in Kedisi deneyi kedilere zarar vermeden yapılabilir

Kuantum, kedilerimize zarar vermiyorsa bir kedi edinebiliriz.
23 Mayıs 2017

Albert Einstein’ın Bir Deha Olmasını Sağlayan Benzersiz Düşünce Şekli

Teorik fizikçi Robbert Dijkgraaf, Princeton Üniversitesi’nde profesör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda ‘’Faydasız bilgilerin faydası‘’ kitabının yazarı.
23 Mayıs 2017

Işık Hızı Hakkında Gerçekten Ne Kadar Bilgiye Sahibiz?

Answers with Joe Youtube kanalının sahibi Youtuber Joe Scott bir videosunda ışık hızı hakkında ilgi çekici soruları cevapladı.
22 Mayıs 2017

Giriş Yap

Facebook ile Bağlan

Arkadaşına Gönder