Sürücüsüz Otobüsler Seferlerine Başlıyor

Sürücüsüz Otobüsler Seferlerine Başlıyor

Teknoloji 16 Mayıs 2016
İngiltere, bu yıl içerisinde sürücüsüz insan taşımacılığında önemli bir adım atarak sürücüsüz otobüs kapsüllerini kullanacağını duyurmuştu. Kapsüller hizmet vermeye hazırlanıyor.

Sürücüsüz otomobil teknolojileri konusunda öncü ülkelerden biri olanİngiltere, Londra’nın sokaklarında Google’ın sürücüsüz otomobillerinin test aşamasına ev sahipliği yaparken, Mercedes Benz ile sürücüsüz tır çözümleri konusunda anlaşmaya varmıştı.

İngiltere şimdiki süreçte daha önce açıkladığı, 2016 yılı içerisinde kullanıma sunmayı amaçladığı sürücüsüz otobüs kapsülleri hizmete giriyor.

Sürücüsüz Otobüsler Yollara İniyor

İngiltere Ulaştırma Araştırma Laboratuvarı (TRL), GATEway adını taşıyan projenin kaydını gün itibariyle açtı. Bu demek oluyor ki, sürücüsüz otobüs kapsülleri  en kısa zamanda devreye girecek.

GATEway Projesinin Direktörü Nick Reed konuyla ilgili yaptığı açıklamada, sürücüsüz araç taşımacılığının muhtemelen at arabasının bulunuşundan sonraki otomotiv endüstrideki en büyük gelişmenin olduğunu kaydetti.

Her vatandaşın gönül rahatlığıyla söz konusu araçlara binebileceğini ifade eden Reed, GATEway araçlarının yolculara yolculukları sırasında tam güvence sunduğunu dile getirdi.

Westfield Sportscars, Oxbotica gibi şirketlerden getirilen uzmanlardan oluşan ekip ile geliştirilen Ultra Pod adlı kapsüller, 6 kişilik yolcu kapasitesine sahip olacak ve en fazla 40km/s hıza ulaşabilecek.

Kaynak
http://shiftdelete.net/surucusuz-otobusler-yollara-cikiyor-71469

  FACEBOOK YORUMLARI

  YORUM YAP

Bu içeriğe yorum yapabilmek için lütfen

Giriş Yap

Arkadaşına Gönder