Mert Salar
ODTÜ / Elektrik Elektronik Mühendisliği
4 309.6b

Makaleler

Google’ın Yeni Yapay Zekası Stres Altında Saldırgan Davranıyor

Geçen senenin sonunda ünlü fizikçi Stephen Hawking, yapay zekanın gelişmesinin insanlığın başına gelecek ya en iyi şey ya da en kötü şey olacağı konusunda uyarıda bulunmuştu. Skynet’in başlangıcı olabilir mi?
15 Şubat 2017

CERN’den Gelen Yeni Sonuçlar Standart Model’deki En Büyük Boşlukları Doldurabilir

Standart Model (parçacık fiziği kuramı), evreni ve içerisindeki her şeyi açıklayabilecek çoklukta cevapsız soruya sahiptir. Bunlardan biri de madde-anti madde asimetrisidir.
10 Şubat 2017

Birçok Sosyal Medya Platformu Kullanmak Depresyona Sebep Oluyor

Pittsburg Üniversitesi’nin CRMTH (Center for Research on Media, Technology and Health) biriminin ulusal bir ankette ulaştığı sonuca göre, sosyal medyada geçirilen toplam zamanla karşılaştırıldığında, birden fazla platformun kullanılması, genç yetişkinlerdeki depresyon ve anksiyeteyle daha yakından ilişkilidir.
10 Şubat 2017

DNA Bilgisayarları

Gelecekte DNA bilgisayarları, evimizdeki bilgisayarlardan milyarlarca kat daha fazla veriyi depolayabilecek ve milyarlarca işlemi aynı anda yapabilecek. Bilgisayarlarımızdaki elektrikle çalışan yarı iletken transistörlerin aksine DNA bilgisayarları organik molekülleri ve biyokimyasal reaksiyonları kullanır.
29 Kasım 2016

Giriş Yap