Kişiye özel tasarlanan 3D baskı elbise

Kişiye özel tasarlanan 3D baskı elbise

Teknoloji 04 Mart 2016
Nervous System, 2014 yılında tanıttığı Kinematics isimli ilk 4D elbisesiyle 3D yazıcı teknolojisinin moda sektöründeki etkisi için adeta bir fragman yayınlamıştı. Çalışmalarına devam eden Nervous System, 2016 model yeni elbisesi Kinematics’i duyurdu. Kinematics, daha modern, daha gelişmiş ve daha iddialı.

Modern Sanatlar Müzesi’nde (Museum of Modern Art) gösterilmek üzere tasarlanan elbise, tıpkı bir önceki modelde olduğu gibi kullanıcının vücuduna göre tasarlanıyor. 3D tarayıcılar aracılığıyla vücut hatlarını belirledikten sonra özel uygulamasıyla elbisenin görünümünde büyük değişiklikler yapmak mümkün oluyor.

Kinematics, bir önceki modelin aksine pul benzeri bir yapıya sahip. 1.600 den fazla parçadan oluşan elbise karmaşık yapısına karşın tek parça halinde basılıyor. Sarmal bir yapıda basılan elbise, baskıdan çıktıktan sonra açılarak asıl formuna kavuşuyor.

Elbisenin dokusundan tasarımına kadar ayarlandığı uygulama ise bir öncekine göre çok daha gelişmiş. Video aracılığıyla uygulamanın çalışma şeklini de gösteren Nervous System, elbisenin dokusunu seçtikten sonra o doku üzerinde de tek dokunuşla oynamalar ve değişiklikler gerçekleştirebiliyor. Elbiseyle uyumlu takılar da tasarlayan Nervous System bu takıları internet sitesi üzerinden satışa sunmuş. 30 dolardan başlayan ve 400 dolara kadar çıkan fiyat etiketlerine sahip olan takılara buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak
http://www.log.com.tr/kisiye-ozel-tasarlanan-3d-baski-elbise-video/galeri/1/

  FACEBOOK YORUMLARI

  YORUM YAP

Bu içeriğe yorum yapabilmek için lütfen

Giriş Yap

Arkadaşına Gönder