Haftanın Kitap Önerisi: Yaşlanmayı Durdurabiliriz

Haftanın Kitap Önerisi: Yaşlanmayı Durdurabiliriz

Kitap Önerileri 17 Ağustos 2015
Kendi Yaşam Sürecimiz İçinde Yaşlanmayı Tersine Çevirebilecek Gençleşme Devrimleri

Bu Gün Hayatta Olan Kişiler, Bin Yaşına Kadar Yaşayabilirler.

"Harekete geçilmesi için yaptığı çağrı, çılgın ya da kötü niyetli bir insanın değil, uygarlığın gelecek için beslediği en yüksek ümitlere ulaşmasından başka bir isteği olmayan zeki ve iyi niyetli bir insanın mesajıdır."

DR. Sherwin Nuland, Yale Üniversitesi Tıp Fakültesi klinik cerrahi profesörü, Nasıl Ölürüz ve Yaşlanma Sanatı kitaplarının yazarı.

Önde Gelen Bir Araştırmacı, Gerçek "Gençlik Pınarı" Yolunu Tarif Ediyor.

Yaşlanma ile savaşmak için en gerçekçi yöntem, vücudu hücresel ve moleküler düzeyde yenilemek, biriken hasarı ortadan kaldırmak ve bizi biyolojik açıdan daha genç bir duruma geri döndürmektir.

Kapsamlı gençleştirme tedavileri, yaşa bağlı güçsüzlüğü ve hastalıkları sonsuza kadar erteleyebilir, yaşamın bu güçsüz ve zayıf dönemini uzatarak değil, ortadan kaldırarak yaşamımızı büyük ölçüde uzatabilir.

Gençleştirme tedavilerinden oluşan kapsamlı bir paket, on yıl içinde laboratuar fareleri üzerinde gerçekleştirilebilir. Ondan sonra, bu tedavileri insanlar üzerinde kullanılabilecek şekilde geliştirmek için bir on- yirmi yıla daha gereksinimimiz olacaktır.

Yaşlanmaya bağlı ölümlerin nedenlerinin ortadan kaldırılması, yaşlanmanın insanlara yaşamlarının son döneminde getirdiği bütün eziyetin ortadan kaldırılmasını da sağlayacaktır.

Yaşlanma, günde 100.000 kişinin ölümüne neden olmaktadır: Yaşlı insanlar, fakat yaşlılar da insandır. Yaşlanmayı yok etmenin etkilerine ilişkin sosyal endişeler haklı olsa da, bunlar bu kadar çok yaşamı kurtarmanın ve bu kadar çok ıstırabı ortadan kaldırmanın faydalarından daha güçlü değildirler.

Sayfa Sayısı: 385
Baskı Yılı: 2010
Yayınevi: Odtü

Satın almak için: http://goo.gl/GP21lC

Etiketler:
#Kitap Önerisi

  FACEBOOK YORUMLARI

  YORUM YAP

Bu içeriğe yorum yapabilmek için lütfen
17 Ağustos 2015
Aubrey de Grey'in yıllar önce bir TED konuşmasını dinlemiştim. Bu adamın bir şeyler yapacağına inanıyorum.

Giriş Yap

Arkadaşına Gönder