Elon Musk, Mars’a gidebilme olasılığını açıkladı!

Elon Musk, Mars’a gidebilme olasılığını açıkladı!

Uzay 27 Kasım 2018
Elon Musk‘ın Mars hayallerini gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceği büyük bir tartışma konusu.

Tesla‘dan kovulduğunu da düşünürsek, uzaya insan yollamanın biraz daha zor olduğunu bir gerçek. Fakat HBO‘daki Axios‘a verdiği bir röportajda Kızıl Gezegen’e gidilip gidilemeyeceğine dair bilgiler verdi.

Elon Musk insanlığın Mars’a gidebilme ihtimalinin yüzde 70 olduğunu söyledi!

Elon Musk ile yapılan röportajda, insanlığın Mars’a gidebilmesinin yüzde 70‘lik bir ihtimal olduğunu vurguladı. Bunların dışında, daha önceki konuşmalarında da belirttiği gibi gezegene yapılan yolculuğun tek taraflı olacağını tekrarladı.

Ayrıca Musk, zenginlerin Mars’ı bir kaçış olarak görebilme düşüncesi ile ilgili olarak da konuştu. Böylesine bir durumun gerçek dışı bir ihtimal olduğunu ve gezegene gitmenin Antartika‘ya gitmeye benzemeyeceğini belirtti. Kızıl Gezegen’e gidildiğinde geri dönüşün büyük ihtimalle olmayacağının altını çizdi. Hal böyle olunca da tüm zamanın, zor şartlarda hayatta kalmaya çalışarak ve üs inşa etmeye çalışarak geçeceğini belirtti.

Musk Kızıl Gezegen‘de yaşamanın tamamen ihtimal dışı olmadığına da değindi. Uzun süre boyunca kalmaya yetecek; yemek, güç kaynağı ve ortam sağlanması koşullarında gidilebileceğini belirtti.

Kaynak
"Elon Musk, Mars’a gidebilme olasılığını açıkladı!"
https://shiftdelete.net/elon-musk-insanligin-marsa-gidebilme-olasiligini-acikladi

Etiketler:
#Elon Musk
#Mars

  FACEBOOK YORUMLARI

  YORUM YAP

Bu içeriğe yorum yapabilmek için lütfen

Giriş Yap

Arkadaşına Gönder