• 0

  İLERiDE FİZİKÇİ OLMAK İSTİYORUM

  alper yılmaz 13 Nisan 2013
 • 0
  İlk önce ygs ve lys girip 370-380 arası bir puan alman lazım sonra istediğin üniversiteyi yazacaksın ve oradan muzun olup boşta kalacaksın ancak kendini ispat edip öne çıkarırsan yurt dışına seni kaparlar ondan sonra yurt dışında devam edersin.Türkiye tıp alanında gelişmiş bir ülke fakat fen bilimlerinde ne yazık ki böyle bir şey söylenemez
  berat görkem çetin 26 Nisan 2013
 • 0
  380 kolay bi puan fakat prof luktan bahsediyorum
  alper yılmaz 18 Mayıs 2013
 • 0
  lisans-yüksek lisans-doktora aralıksız yaklaşık 10 ile 12 yıl eğitimden sonra, Bir üniversenin, Araştırma görevlisi,öğretim görevlisi yada Yardımcı Doçent kadrosu açması ile başvurup şartlar uygun ise atanıyorsunuz. En iyi şartlarda Yardımcı Doçent kadrosuna atanırsınız, atandığınız kurumda başarı yada (çok afedersiniz yalakalık (atandığınız üniversitenin felsefesine göre değişir) durumunuza göre Doçent kadrosuna takiben en az 5 yıl sonra Profesör olursunuz.
  Nurten BAL 21 Haziran 2013
 • 0
  Fizik bölümlerinin kapatıldığı bir dönemde dikkatli bir seçim yapman gerekiyor. Ayrıca ders içeriklerine de bir bakmanı tavsiye ederim.
  Enes Saraçoğlu 22 Haziran 2013
 • 0
  Çok çetrefilli bir yol! Dikkatli ol. Delicesine aşık olman lazım fiziğe. Başka türlü olmaz. Aşkına ulaşmak için (doğru/yanlış) ne gerekiyorsa yapabilecek kadar tutkulu olman lazım. Öyle olabileceğine inanıyor musun?
  Gökhan KURT 31 Temmuz 2013
 • 0
  Ben eğer ekonomik durumun çok iyi değilse önce garanti bir bölümde okuyup ondan sonra fizik okumanı tavsiye ederim.Mesela benim de geleek planımda sadece fizikçilik var ama ben şu an diş hekimliği okuyorum.Ama bu ilk üniversitede okurken fiziği bırakmaman daha fazla çalışman lazım ki fizik bölümüne geçince kaybettiğin yılların açaığını hızlıca kapatasın.
  Onur ARI 26 Aralık 2013
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER

5.054 soru

30.221 cevap

30.628 kullanıcı

Giriş Yap