• 0

  Beyinde bir elektromanyetik dalga üretip bir maddesel enerji elde edip bu enerjiye hükmedebilir miyiz? Veya enerji üretebilir miyiz?

 • 0
  Beyin zaten üretiyor Beynin ürettiği elektromanyetik dalgalar zayıftır bu dalgalar i elektrik ile çalışan bir oyuncağın enerjisi için yetmez
  Rick Sanchez 19 Mart 2019
 • -1
  Telekinezi binlerce yıllık bir efsane konusu...Bir dayanağı olmadan çıkmış olamaz diye düşünüyorum.
  Ama efsanelerin çoğu gerçeklerden değil de, var olması istenen durum, arzu ve dürtülerin tatmininden doğduğu düşünülürse, gözleme ve ölçüme dayalı bilimsel veriler olmadıkça, söylentiler güvenilmez.

  Beyin dalgaları, çok zayıf dalgalalar. Bu yüzden direk onlarla bu tür işler yapmak mümkün değil. Ama çok ileri bir teknoloji altında, beyin dalgalarını alıp, okuyan ve anlayan makinelerin yapacağı işler mümkün olabilir.
  Bugün, kol, bacak gibi organlarını kaybetmiş insanlar için, oldukça başarılı ama henüz ilkel uzuvlar üretilebiliniyor. Düşünce ile bilgisayara harf yazdırılabiliniyor.
  Sinir sisteminin doğru okunması geliştikçe, düşünce ile araba kullanmak, fırın ayarlamak vb. aklıma bile gelmeyen bir çok eylem mümkün olabilir.
 • 0
  Mutlak soguklugun uzerindeki isida kutleler isima yapar.Isima=em dalga.Beyinden gelme sarti yok
  morgan 22 Mart 2019
 • 0
  Mantiken muz keserken daha cok enerji cikar
  morgan 22 Mart 2019
 • 0
  beyin dalgalarını algılayan bir cihaza bu sinyalleri artıracak (araba anfisi gibi harici bir güç kaynağı) bağlayarak vede bu artırılmış sinyali belirli bir noktaya odaklayıp şekilendirecek bir cihaz (öyle bişi yok bildiğim kadarıyla) düzeneği kurarsak mümkün :)
  orhan ateş 23 Mart 2019
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER

5.028 soru

30.088 cevap

30.550 kullanıcı

Giriş Yap