• 0

  Foton nasıl ilerliyor? Görsellerde olan dalga hareketini gerçekten yapıyor mu? Kutuplanmanın bununla bir ilgisi varmı?

  Cuncan 05 Ocak 2019
 • 0
  Bana göre, kaynağın uzay-zaman dokusunda oluşturduğu bir rahatsızlık (dalga) üzerinde hareket yönüne dik olacak şekilde 2 boyut üzerinde titreşen, bir enerji paketçiğidir foton.
  Paketçiğin bu iki boyutlu titreşiminin, dalgasal formdaki Zaman ile yaptığı açıya göre ise (45 ve -45) manyetik ve elektrik alanı saptanıyor. Bu özelliğini polarlama olarak ele alabiliyoruz.

  Bu konuda fotonun ve Zaman'ın dalgasal form olması varsayımlarımdır. Bilimsel kaynaklara bakıp, sonra değerlendirmeniz daha sağlıklı olur.

  ==========
  Konuyu biraz daha ileri götürüp, evrenimizdeki kayıp anti-maddenin aslında hiç varolmadığını da düşünüyorum.
  Fotonda elektromanyetik titreşim olarak tespit edilen durumu, kütleli enerji paketçikleri için anti-madde-madde durumu olarak ele alıyorum.
  Yani kütlenin Zaman dalgalarına göre yaptığı (1 Planck Zamanı içinde) titreşimin bir yönünü madde olarak tanımlıyoruz. Diğer kısmını ise anti-madde olarak. https://ibb.co/GV5ZGNH

  Toplam titreşim periyodu 1 Planck zamanı içinde olduğundan, bizim tarafımızdan tespit edilemiyor. Ancak spin farklılığı nedeniyle bazı kütlelerde tespit imkanı mümkün oluyor.

  Eğer öyle ise; titreşim esnasında bize göre elektrik alan oluşurken, anti-madde içinde manyetik alan olarak tanımlanıyor olması gerekir. Ya da tam tersi...

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap