• +2

  Fotonların kütlesiz olduğunu söylüyoruz sorum şu kütlesi olmayan fotonların kütleçekim kuvvetinden etkilenmemeleri gerekmezmi yanı nasıl oluyorda kara delikler ışığı bükebiliyor?

  Muhammed TAYLAN 08 Temmuz 2018
 • +2
  Kütle çekimi "iki cismin birbirini çekmesi" demek değildir. Newtona göre böyle ele alınıyor olabilir. Ancak Einsteine göre kütleçekimi cisimlerin birbirine kuvvet uygulaması değildir. Kütleçekimi , uzay-zaman dokusunun bükülmesiyle ilgilidir. Yani enerjisi olan her cismin kütlesi olmasına gerek yoktur.
  ESENGÜL ÇİFTÇİ 12 Temmuz 2018
 • 0
  yerçekimi uzayzamanda var olan enerji değişimlerinin geometri kazanmış formudur diyebiliriz (kütle gibi uzayı bükmeye yetecek enerjiler gibi)

  ışık kütlenin etkilemediği bir uzay bölgesinden seyahat ederken kat edeceği yol kaynakla arasında olan en kısa mesafedir fakat kütleli bir cisimin yanından geçerken yolu uzar ve bir miktar sapmaya uğrar buna kütle çekimsel mercekleme etkisi denir araştırabilirsiniz

  karadelikler ışığı bükmezler ışığı kendi tekilliğinde toplayıp henuz anlayamadığımız ve çözümleyemediğimiz bir formda saklarlar karadelikler iine aldığı her maddenin formunu ve yapısını henuz çözemediğimiz şekilde saklarlar
  hüseyin can 12 Temmuz 2018
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap