• 0

  Benim şu şekilde bir düşüncem varMesela bir a cismimiz olsun.A cismi y noktasından z noktasına ışık hızından daha hızlı giderse varlığı z noktasında olacak,ama görüntü sonradan gelecektir.

  Ömer Eren Güler 07 Mayıs 2018
 • 0
  Birnevi geçmişe hapsolur çünkü a cismi ne yaparsa yapsın görüntüsü a cisminin ışığa attığı fark kadar(saniye cinsinden) geç gelecektir.
  Ömer Eren Güler 07 Mayıs 2018
 • +2
  Ömer bey görüntüsünün daha sonra gelmesi için ışık hızından daha hızlı gitmenize gerek yok. Herhangi bir hıza sahip bir nesnenin hareketi için de aynı şeyleri pekala söyleyebiliriz. Bilginin iletimi her zaman zaman gerektirir. Bu yüzden fikrinizi destekleyecek ya da yeni bir olasılık oluşturacak bir önerme değil bu, her an gerçekleşen bir olgu.
  Vide supra 07 Mayıs 2018
 • 0
  varlığı zaten z noktasında olduğunda anlık görüntüsü de z noktasında olur. a noktasındaki görüntüsü gecikmeli gelir, lakin evrende hiçbir cisim ışık hızını geçemez. ışık hızına ulaşırsa atom altı parçacıklara bölünür toplanamaz. fenerbahçe karabük maçını şükrü saraçoğlu maratondan izlerken 6, golu elindeki telefondan gecikmeli izlemek gibi.
  hknQQ 14 Mayıs 2018
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap