• +1

  Bir maddeyi ışık hızından daha hızlı hareket ettirirsek ne olur?

  T 07 Mayıs 2018
 • 0
  Geçmişe doğru gider.Yada paralel evrene geçer. VEYA 2Sİ BİRDEN OLUR :D
  Muhammed Samed Onay 07 Mayıs 2018
 • 0
  Muhammed Samed Onay zaten geçmişe doğru gitmesi için paralel evrene geçmesi gerekiyor. Fakat paralel evrene geçmesi için de ortada bir solucan deliği vs. olması gerekir. Sonuç olarak, bence madde sadece solucan deliğine doğru ışıktan hızlı hareket eder.
  Mert Öztürk 08 Mayıs 2018
 • -1
  Benim sorum aslında şu şekilde;diyelim ki bir a cismimiz olsun.Bu a cismi x noktasından y noktasına ışık hızından daha hızlı bir şekilde giderse görüntüsü a cisminin ışık hızına attığı fark kadar geç gelecek tir.a cismi ne yaparsa yapsın görüntü bunu sonradan tekrar edecektir. Peki a cismi(görüntüsü değil kendisi)nasıl gözükür , gözükür mü gözükürse ne renk olabilir?
  T 08 Mayıs 2018
 • 0
  madde madde olmaktan çıkar dağılır. zamanda geriye falan gitmez. sn 600 bin km hızla giden bir elektron olsan çekirdek etrafında 280 bin km hızla dönen elektronun zamanda geriye gittiğini görmek diye bir şey olmaz . sen yoluna o yoluna gider .
  hknQQ 14 Mayıs 2018
 • 0
  Kendi düşüncemi bir örnek vererek açıklamak istiyorum. Bir araba yavaş hareket ettiğinde onu tüm gözlemciler görür hızlandıkça daha az ayrıntılı görürüz ve ışık hızında artık göremeyiz. Madde yok olmuyor sadece görebilme kapasitemiz dar olduğundan fark edemiyoruz. Yani ışık hızında zaman kavramı yavaşlıyor hatta araba örneğinde zamanın ötesini de geçebileceğini düşünüyorum . Madde sadece şekil değiştiriyor.
  Leman 19 Mayıs 2018
 • 0
  Well Ömer, first of all, you can not move something except photons faster than light;There is no limit to how fast the universe can expand, says physicist Charles Bennett of Johns Hopkins University. Einstein's theory that nothing can travel faster than the speed of light in a vacuum still holds true, because space itself is stretching, and space is nothing. Second, if you could, you could feel it if you were in it's way(you would die so instantly heavens would shake:) but you wouldn't be able to see it unless it hit your eye:)
  Mark Allen 29 Temmuz 2018
 • 0
  And we would still see it no matter how fast it is, it would just be a late image of the object.
  Mark Allen 29 Temmuz 2018
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER

5.099 soru

30.435 cevap

30.746 kullanıcı

Giriş Yap