• 0

  Arkadaşlar ben fiziğe gerçekten meraklıyım en baştan temelden fiziği öğrenmek istiyorum bana önerebileceğiniz kitap var mı ? ( Hiç Temelim Yok)

  Doğukan Toprak 16 Mart 2015
 • 0
  Temel fizik istiyorsan eğer bence kendi düşüncelerinle doğayı incele onu anlamaya çalış. Kitap konusunda yardımcı olamıyacağım.
  Kabuto 17 Mart 2015
 • 0
  Fizikte hiç temelin yoksa ilk başta Klasik Mekanik konularını öğrenmelisin. Hareket, Kuvvet, Denge, Ağırlık Merkezi, Sıcaklık ve Isı bu Klasik Mekanik konularıdır. Daha sonra Elektrostatik, Manyetizma, Optik ve Dalgalar konusunu öğrenebilirsin. Modern Fizik öğrenmek istiyorsan yani atom ve atom altı parçacıkları öğrenmek istiyorsan Klasik fizikteki bazı konuları bilmelisin. Kitap olarak benim kullandığım özel bir kitap yok. İnternetten Esenler- Palme'nin Lise kitaplarına bakabilirsin. 9,10. sınıf konuları ve 11. sınıfın bazı konuları Klasik Fizik konularıdır. Pdflerini indirip bak biraz beğenirsen kitabını alabilirsin. Ayrıca Fizik öğrenmek istiyorsan temel matematik bilginin olması gerekiyor. İlk başta denklemler, tam sayılar, vektörler konularını bilmen yeterlidir. Ayrıca Youtube'den Fem, Nisyan Yayıncılığın videolarını izleyebilirsin. Konu konu açıklıyor ve örnek sorular çözüyor. Modern Fizik öğrenmek istersen ileri ki süreçlerde Fonksiyonlar, Türev, İntegral biraz Limit bilmen gerekiyor. Ayrıca sırf türev değil türevle nasıl eğim bulacağını veya İntegralle alan hesaplamaları yapacağını bilmen gerekiyor. Üst düzey Fizik için lazım bunlar gerçi. Kolay gelsin.
  Gökay Deniz 22 Mart 2015
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap