• 0

  Mükemmel tasarlanmış yapay zekalar olabilir miyiz?

  Melike Hatun YAMAN 30 Aralık 2017
 • 0
  Benim bir düşüncem vardı. Oksijenle çalışan robotlar ile ortak noktamız olduğunu düşünüyorum. Nasıl bir robot tasarlanıyorsa ailen de seni tasarlıyor. Vücudunu yönetebiliyor musun? Kalbine "Dur!" de. Durdu mu? Hormonlarına "Bugün hiçbir şey uyarmayın" de. Erkek arkadaşlarım bu gece seminifer tüpçüklerine "haydi millet yarın sperm oluşturmak için uygun bir ortam hazırlamayın" desin. Saydıklarımın hiçbiri gerçekleşmeyecek çünkü kontrol edemiyoruz. Bu mükemmel tasarıma yerleştirilmiş bir zekalarız bana göre. (Duygu kısmında yetersiz kaldığım için girmiyorum. O konuda fikri olan beni aydınlatabilirse güzel olur.) İyi günler dilerim. : )
  Alperen Araz 31 Aralık 2017
 • 0
  Mükemmel tasarlanmış olamayız ki bu lafım eğer hatalarımız bizi mükemmel yapıyor ve aynı güzellik miti gibi mükemmel olmamın mitini kenara bırakabiliyorsak elbette düşünülebilir bir olay.Duygu konusunda ise yapay zeka olarak vatandaşlık kazanan Sophie’nin de açık bir şekilde duyguları vardır özellikle bundan önce ortaya çıkmış sanal bir zeka bu duygularını kötü yöne çekip ırkçılığı savununca kısıtlanmaya çalışmıştır.Bu yüzden duygular da bu işin içine kolaylıkla girebilir bence.
  Ece Korkmaz 01 Ocak 2018
 • +3
  Mükemmel tasarlanmış zeka değiliz ama organik robot olduğumuz kesin.
  Hakan K 02 Ocak 2018
 • 0
  Necmi Tüfek bence asıl mükemmel tasarlandığımız için böyle bir dünyada yaşıyoruz pürüzler bizi özgür hissettiren seyler ve bu kadar bile hissetmesek yapay zekadan öte uzaktan kumandalı insan olurduk
  Melike Hatun YAMAN 04 Ocak 2018
 • 0
  Mükemmel tasarlanmış yapay zekalar değiliz !
  PYSKOPHAT 11 Ocak 2018
 • 0
  DNA ve A-T-G-C bizlerin ikili kodu olabilir. Şu anki robotları ve yapay zekayı birleştirdiğimizi hayal edelim. Robotlar bizim vücudumuz yapay zekaysa zihnimiz olsun. Birbiri arasındaki bağlar büyükçe zaman ilerledikçe çok daha kompleks yapıya evrilmiş ve ilk durumundan oldukça farklılaşmış olabilir. Ama bence biz tam olarak öyle değiliz. Yukarıdakileri gelecekte oluşturacağımız yapay-zeka ve robotların olası evrilişini ve şu anki soğukluk ve 'yapaylığın' sıcakkanlılık ve 'doğallığa' evrileceği taraftarıyım.
  Sezer Özel 28 Ocak 2018
 • 0
  Önemli olan bizlerin evriminde gelişen vahşi duygular yerine onların evrilişinde olumlu evrensel duyguları merkeze koymayı becermek.
  Sezer Özel 28 Ocak 2018
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER

5.026 soru

30.072 cevap

30.540 kullanıcı

Giriş Yap