• 0

  Evrende Herşey Yuvarlak Veya Daire şeklinde ! En ufak Cisimlerden Atomlardan Tutunda Dünyamız Hakka Galaksimiz bile . Ve sürekli Bir hareket Halinde. Neden hersey Daire şeklinde ve Dönüyar?

  Yunus Demir 24 Ekim 2017
 • 0
  daire şeklinde olmasının nedeni Aynştayn'ın belirttiği gibi evrenin kumaş benzeri bir yapıya sahip olmasından kaynaklanıyor yada tam tersi dairesel şekildi olduklarından biz kumaş benzeri bir dokuya benzetiyoruz evreni yoğunluğu ve kütlesi olan katı fazdaki maddeler gezegen gibi sert yapıların oluşmasını sağlıyor.Çok yüksek sıcaklıklarda plazma halinde yıldızlar kuasar karadelik gibi yapıların oluşmasını sağlayan yapılarda var bu yapılardan sert cisimleri oluşturanlar daire gibi bir şekil alırlar nedeni kütle çekimin taneciklere her bir yönden etki etmesi olabilir ( sıvı içindeki bir cısime her yönden basınç uygulanması gibi )
  onur cem dağ 24 Ekim 2017
 • 0
  hareket evrende her fizik olayında olması gereken bir vektördür bir cismin hareketi yoksa bile taneciklerinin hareketi vardır . Bunun nedenini galiba zamanın oluşumuyla ilişkilendirebiliriz zamanın başlangıç evresi durgun evre ve ileriye doğru hareketin başlangıcı sitemizde bununla ilgili bir makale olması gerekiyordu yanlış hatırlamıyorsam.
  onur cem dağ 24 Ekim 2017
 • 0
  Su damlacikları ile benzetmeniz bana gayet guzel ve anlamam icin cok iyi bir bnzetme oldu. Her alana eşit miktarda Basıç uygulanıyor heryonden
  Yunus Demir 24 Ekim 2017
 • 0
  Çünkü en mükemmel şekil küredir...
  Cahil Adam 25 Ekim 2017
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap