• -5

  şuanda yaşayan ve ölmüş olan hangi bilim adamıyla tanışmak isterdiniz?

  Can YILMAZ(Thinking) 25 Eylül 2017
 • -1
  Ne kadar sorulmak için sorulmuş olsa da cevabım: Galileo Galilei.
 • -4
  ve kelimesinin anlamını biliyor olman gerek veya demedim ve dediğim için iki durumuda söylemen lazım yani yaşayanıda söylemen lazım veya deseydim birini söylemen yeterliydi benim hatalarımı arayacağına keşke sorumu düzgün okusaydın :D
  Can YILMAZ(Thinking) 27 Eylül 2017
 • +4
  Ve'nin anlamını hem anlamsal hem de mantık kapıları olarak biliyorum fakat hem yaşayan hem de aynı anda ölmüş olan bir insan tanımıyorum maalesef.
 • 0
  Schrödinger'in Kedisi ile tanışmak isterdim.
  Bütün koşulları taşıyor.
  Hem bilimci, hem canlı, hem de ölü...

  Üstelik onun adına bir çok çalışma ve makale de var. https://www.fizikist.com/schrodingerin-kedisi/ Yani ünlü, çok ünlü...

  Kutsal Bilge 28 Eylül 2017
 • 0
  Soru eğer; Şu anda yaşayan bilim adamlarından ve ölmüş olan bilim adamlarından hangileriyle tanışmak isterdiniz? Olsaydı amacına ulaşacaktı.
  "Ve", "gerekli şart" mantık bağlacıdır. "Ve" kullanıldığında, nesnenin bağlanan "tüm şartları birden taşıması" lazım.

  "Yabancı" ve "yaban" birisine göre Türkçe'si fena değil ama... Çoğul kelimelerin doğru kullanılmaması, soruyu anlamsızlaştırmış.
  En azından "Türkçe'ye yabancı"...
  Kast edileni ifade etme sorunu var.

  Sonuç: Bu web sitesinin ve içeriğinin kalitesi, tamamen katılımcıların özenine ve dikkatine bağımlı. Sayın Can Yılmaz, belki bu yazıları şahsi algıyor ama esasen öyle değil.
  Tüm yazan ve soran arkadaşlarımızdan ve kendimizden olan beklentimiz bu. Benzer hataları yaptığımızda biz de uyarılmayı bekliyoruz.

  Bu hem birbirimize, hem de kendimize olan saygının gereği.
  Kaç tane düzeyli tartışma yapabileceğimiz ortam var ki, şu koca sanal dünya da?
  Son kaleyi de yitirmeyelim.
  Kutsal Bilge 28 Eylül 2017
 • -2
  soru ne kadar sorulmak için sormuşsa , cevaplarda bi o kadar sadece cevap olsun diye yazılmış(benim ki dahil ) . maksat çok bildiğinizi göstermek . can yılmaz arkadaş aslında bay hiçkimsenin'' ve ''bağlacını yanlış anlamasına takılmadı , sadece onun sorunun boş olduğunu belirtmesi üzerine kendini hafifsenmiş saydı , kızdı ve onu hafifsemek için bi sebep aradı . bay hiç kimse, evrenin bütün sırlarına ve mutlak bilgeliğe erişmiş biri edasıyla ve kendini beğenmişliği ile ''hani sorun çok saçma ama yinede cevap verecem '' dedi . bu çömertliğinden dolayı kendisine teşekkür etmeliyiz belkide ... the last barbarian zaten allaha emanet gidiyor hadi bakalım . hayırlısı ...
  murat kaya 29 Eylül 2017
 • 0
  @Murat arkadaşım öncelikle imalı ve dolaylı olan iğnemelerinizi şuan ki ruh halinize ve erdemsizliğinize veriyorum. İkinci olarak soruda " aynı anda hem yaşayan hem de ölü " ifadesini geçiyor ve bu kullanıcı bu tarz sadece sorulmak için sorular soran bir kullanıcı. Bunu profillere tıklayarak rahatça görebilirsiniz. Eğer önyargılarınızı kırıp, yargılamadan infaz yapmayacak kadar açık görüşlü oldursanız benim profilime ve üslubuma da bakmanız iyi olacaktır.
 • +1
  haşaa üstat , sen öyle demişsen öyledir . @kemal
  murat kaya 29 Eylül 2017
 • -3
  gerçekten kemal kendini benle kıyaslama ve beni küçümsemeye kalkma ya soruma adam akıllı cevap ver yada verme senin cevabın umurumda değilki verdiğin cevapda da adam akıllı şeyler yaz ne kadar sorulmak için sorulmuşsa da nedemek murat sana katılıyorum kesinlikle doğru bir çıkarım yapmışsın zaten hiçkimse zirveye oynuyor kendini öyle motive ediyor internetden soru bulup buratya atmak kendi bilgin değil şimdi bu yazının altınada internetden bulmadım falan diyede zırvalama sadece benim sorularımdan uzak dur gi ötede oyna bu sana uyarı olsun.
  Can YILMAZ(Thinking) 29 Eylül 2017
 • -3
  ayriyetden bu soruyu daha önce bir bayan daha sordu fakat ona böyle bir cevap vermedin çünkü benimle aranda bir yarış halindesin ama ben seni rakip olarak görmüyorum git internetden biraz daha soru bul belki azda olsa aklında kalır.
  Can YILMAZ(Thinking) 29 Eylül 2017
 • -3
  ha bide şu cevapları verdikten sonra silince burda kendi kendime konuşuyormuş gibi durduğum için mutlu oluyon galiba:D
  Can YILMAZ(Thinking) 29 Eylül 2017
 • 0
  Tamam bir daha sorularına cevap vermeyeceğim, benim hatam.
 • +1
  Ne kadar gereksiz bir tartışma
  Şevval Ceylan 02 Ekim 2017
 • -4
  senin bu yorumu yazman kadar gereksiz dimi
 • 0
  Sanmıyorum mesela senin bu cevabı yazman kadar gereksiz evet ama senin varlığın kadar gereksiz değil o dereceye çıkamamıştır...
  Şevval Ceylan 05 Ekim 2017
 • -4
  senin düşüncen ama bana göre doğru olan tek şey benim düşüncem hayatımda yanlış yok sadece doğru var doğru olan tek şeyde benim düşündüğüm, benim yaptığımdır.İstediğini diyebilirsin umurumda değil...
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap