• 0

  Parazitlerin, canlıların ( konak ) sinir sistemine yerleşip, o canlıların davranışlarını ve kararlarını o canlıların istemediği şekillerde değiştirmesi hakkında.

  Kemal ( Bay Hiçkimse ) 25 Ağustos 2017
 • 0
  Kemal ( Bay Hiçkimse ) 25 Ağustos 2017
 • 0
  Hormonlar, enzimler sinir sistemini uyaran her türlü kimyasallar...
  Zihin karmaşıklaştıkça, etkilenmeleri ve yönlendirilmeleri daha zor ama imkansız değil.
  Alış veriş merkezlerindeki kokular ve müzik, hava sıcaklığı, rafların boyu, renkleri hep düşünülen ve tüketiciyi yönlendirmeye çalışan ayrıntılar. Kısmen de (özellikle kadınlar üstünde) etkililer.
  Çünkü onların ihtiyaç olarak algıladıkları ve düşündükleri nesne-olgu sayısı daha fazla...
  Kutsal Bilge 25 Ağustos 2017
 • 0
  Gerçekten bu kadar gelişmemiş canlıların bir organizmaya hükmetmesi çok ilginç. Biz homo sapiensler bile birbirimize bu kadar hükmedemiyoruz.
  Kemal ( Bay Hiçkimse ) 26 Ağustos 2017
 • 0
  İnsan nüfusunun kontrolsüz artması, karbon ve diğer zararlı kimyasalların haddinden fazla salınıma karşı Dünya'nın verdiği ya da verecek olduğu tepkilere benziyor.
  Origin 27 Ağustos 2017
 • 0
  Kemal bey bu konu gerçekten önemli, dikkat çektiğiniz için teşekkürler. Konu hakkında bilimsel Türkçe makale var mı bildiğiniz?
  Sibel Atasoy 28 Ağustos 2017
 • 0
  Maalesef benim bildiğim yok. Mersin kütüphanesinde de araştırma yaptım ama pek kaynak bulamadım bu konu ile ilgili.
  Kemal ( Bay Hiçkimse ) 29 Ağustos 2017
 • 0
  Çok yıllar önce Ron Hubbard'ın Dianetic isimli bir kitabını okumuştum, o zamanlar için gerçekten çarpıcı bir düşünceydi üstelik uygulamasını da yapıyordu fakat her şey gibi bilim camiası tarafından hoş karşılanmadı. Eh üstünden seneler geçti, muhtemelen 30 yıl filan. Şimdi her yer Dianetic görüşünün prezantasyonuyla doldu fakat tabi adamın adını anmamakta yine de titizlik gösteriyorlar! Hangi alanda olursa olsun insan insandır ve kazandığı cepheleri savaşsız bırakıp da geri çekilmez. Yeni ve eski arasında kıyasıya çarpışma olmadan olaylar evrilemiyor. Ve bence bunun izahı da tamamen fizikle yapılabilir :)
  Sibel Atasoy 29 Ağustos 2017
 • 0
  Bu konu Fortitude seyredilince mi akla geldi merak ettim :)
  Sibel Atasoy 05 Eylül 2017
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER

5.028 soru

30.088 cevap

30.550 kullanıcı

Giriş Yap