• 0

  Bir anda gunes oldugu yerden tamamen kaybolsun. Gunes in uyguladigi kutlecekim kuvveti de kaybolmali. Peki biz ne zaman uzaya savruluruz? Gunes yok oldugu anda mi, yoksa yaklasik 8 dakika sonra mi?

  last black hole 08 Ağustos 2017
 • 0
  Kütleçekim dalgalarının hızları ışık hızındadır. Yaklaşık 8 dakika sonra uzay zamanda güneşin yokluğu muhtemelen dünyayı yok edebilecek kuvvette dalgalar yayacaktır. Yani güneşin yokluğunda uzay zaman dokusu bir anda eski haline gelmek yerine denize atılan bir taşın oluşturduğu dalgaları yayacaktır.
  Vide supra 08 Ağustos 2017
 • 0
  Çok teşekkürler .
  last black hole 08 Ağustos 2017
 • 0
  @vide supra;
  benimde aklıma şu takıldı...güneş samanyolu yörüngesinde ilerlerken geçtiği yerlerde uzay-zaman tekrar düzeliyor mu düzelmiyor mu...düzelirken geriye doğru bir dalga oluşturması gerekir diye düşünüyorum :)
 • 0
  Newton a göre anında savrulurduk.Fakat kütleçekim kuvveti ışık hızında ilerler ve 8 dk sonra uzayda savrulmaya başlardık
  Mr.Physics 08 Ağustos 2017
 • 0
  aslen tam olarak savrulma sayılmaz gunesin aninda kayboldugunu dusunursek olusan kutle cekm boslugu kapanicak yani çarşaf düzleşicek(albert aynştayn) bi anda olucagi icin olusan dalganin periyot u cok kisa bir sure olucak bura frekanstan bahsedemeyiz zaten tek dalga halinde olusacak cok cok dusuk bir periyot olmus olucak bu etki ilede olusan dalga savrulmadan cok gunes sistemini en yakindaki gezegenden en uzaga dogru parcalar bence kendi spinlerinden gidis yonleride dogru düz bir sekilde iterek .
  onur cem dağ 08 Ağustos 2017
 • 0
  aninda yok oldugunu dusunerek soyledim cok dusuk bir periyotla guclu bir dalga olusturur ve gunes sistemindeki en buyuk cisimde kendisi yani olusturacagi dalga parcalayici etki gosterir etrafina mesafeye bagli azalarak
  onur cem dağ 08 Ağustos 2017
 • 0
  Dünya, Güneş yok olduktan (kabaca) 8 dakika sonra savrulur ama diğer arkadaşların ifade ettiği üzere, Güneşin yokluğunda oluşacak(?) ve Dünyayı yok edebilecek büyüklükteki uzay zaman dalgalanması hakkında bir fikrim yok. Ve sav sahibi arkadaşlar, bu işin kuramsal temellerinden bahsedebilirse çok sevinirim.
  Yelkan Kafkas 11 Ağustos 2017
 • 0
  Bilgi iletimi dahil hiçbir şey ışıktan hızlı olamaz. Bu yüzden 8 dakika sonra diye düşünüyorum.
  Wolf Larsen 18 Ağustos 2017
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap