• 0

  beynimizin %10'unu kullanıyorsak bunu geliştirebilir miyiz?

  Aysegul Alexandra 22 Ocak 2015
 • 0
  geliştirebiliriz diye biliyorum.
 • 0
  Bildiğim kadarıyla insan farklı aktiviteler sırasında beyninin farklı bölümlerini kullanır.Yani %10'unu değil tamamını kullanıyoruz.
  Sıfır Zero 25 Ocak 2015
 • 0
  Sıfır zero adlı kullanıcının dediği doğru. Beyni bi bütün değil parça parça ele almalısınız. 1.2 motorlu bir de 1.6 motorlu bi araba düşünün ikisi de kapasitesi kadar motorunu %100 kullanabilir. Ama birinin yapabildiğini diğeri yapamaz. Bu açıdan bakarsak daha iyi olur.
  Çağrı Menderes 28 Ocak 2015
 • 0
  Yapılan son araştırmalarda beynimizin %5 ini veya %10 unu kullanıyoruz diye kesin bir bilgiyi ele almamız mümkün değil. Lakin eğer beynimizin %10 unu kullanıyorsak geri kalan %90 nını kullanmamız için fazladan 10 kat daha fazla enerjiye ihtiyacımız olurdu. Yani daha fazla besin alan daha fazla beynini kullanıyor durumu çıkardı ortaya. Bu da mantıksız geliyor kulağa. Yani insan beyninin büyük bir bölümünü kullanır. Normal bir insan beyninin %95 ya da 90 ını kullanır. Belli bir alıştırma ve günlük bulmaca çözerek, zeka geliştirici oyunlar oynayarak veya bilimsel buluş yapmaya problemler çözmeye çalışarak bu oranı 100 e kadar çekebilir. Ama %101,102 ya da 115 ini kullanması mümkün değildir diye düşünüyorum.
  Not olarak şunu söyleyeyim, söylediklerim hakkında bilimsel makale var mı araştırmadım sadece fikrimi söyledim.
  Gökay Deniz 28 Ocak 2015
 • 0
  John Lloyd - Cahillikler Kitabı. Bunu okuyabilirsiniz. Bununla birlikte birçok efsane bilginin yanlış olduğu bilimsel olarak yazıyor.
  Çağrı Menderes 28 Ocak 2015
 • 0
  Bir insanın beyninin %100ünü kullanması demek atom altı parçacıklara hükmetmesi demek.
  Hamza Oktay 13 Şubat 2015
 • 0
  Çağımızın sorunu insan beyninin az çalışması değil kapasitesinin fazlasına zorlanmasıdır.Günümüzde yetinememezlik duygusu herşeyde olduğu gibi beyin kapasitesi konusunda da kenidini belli ediyor. Beynimiz gün boyunca milyonlarca gerekli gereksiz uyaranlara maruz kalıyor. Bu karmaşanın içinde beyin aynı bilgisayarın arka planda çalısan programlar yüzünden yavaslaması gibi o da yavaşlıyor.Bu yüzden önemli olan kapasite değil, o kapasiteyi nasıl kullandığındır.
  Tolgahan Şusur 13 Şubat 2015
 • 0
  Söylenenlerin aksine beyin hücreleri arası ne kadar nöron bağı artar ise bir o kadar gelişebilmekte. Mesela yeteneklerin üzerine gidilir ise ilgili bölgede daha çok sinir hücresi iletişim kuruyor ve olumlu yönde etkileniyor. Hatta bu bağ oluşumları konusunda zihin kendini yeniliyor eğer bu bağlar oluşmasaydı kimi kaza zedelerin gecici hafıza kayıpları iyileşmeyebilirdi.
  Ens__ e_i 11 Mart 2015
 • 0
  Beyinin zeka,düşünme,görme vs. gibi bütün fonksiyonları myelinli kılıf (grimsi) tabaka olan kısımı yapar. Yani beyinin her tarafı myelin kılıflı değildir. Ne kadar işlekse beyin okadar myelin kılıf vardır. Öncelikle bunun beyinin bütün kısımlarına ulaşması gerekir beyini % 100 çalışmasını istiyorsanız. Keza benim düşüncem İnsan ne kadar beyinin miyalinli kılıfı olmıyan bölümünü kılıflandırırsa. Beyin okadar çok enerji harcar. Ayrıca Ben beyinin miyalinli kılıf kımsını kapasitesi olarak görüyorum. Beyin yine %100 çalışır sadece miyelinli kılıf kısmı kadar çalıştırabilirsiniz onun dışında vücudun diğer fonksiyonlarını kontrol eder. Hücresel faliyet metabolizma faliyetleri gibi. Benim düşüncem ve ön görüm böyle.
  Kabuto 17 Mart 2015
 • 0
  Şunuda eklemeliyim. Ne kada rçok miyelinli kılıflandırırsak beyini zeka öngörü yetenekleriz vs gibi süpersonik olaylarımızı arttırsakda vücudumuzda ki diğer çalışan organlara zarar vericeğimizi düşünüyorum. Onlara yeterli enerji kalmıyabilir. Onlara gerekli ileti gitmiye bilir gibi bir öngörü bu. Sadece kendi şahsıma ait düşüncelerimi söyledim
  Kabuto 17 Mart 2015
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap