• 0

  gelecekte yapay zekaya insan duyguları verilebilir mi? yapay zeka ürünleri de bizim hissettiklerimizi hissedebilir mi?

  yusuf yıldırım 18 Ocak 2017
 • 0
  nasıl ki hayat bu kâinattan süzülmüş bir hülâsadır. Ve şuur ve his dahi hayattan süzülmüş, hayatın bir hülâsasıdır. Ve akıl dahi şuurdan ve histen süzülmüş, şuurun bir hülâsasıdır. Ve ruh dahi, hayatın hâlis ve sâfi bir cevheri ve sabit ve müstakil zâtıdır.
  Eyüp Yılmaz 18 Ocak 2017
 • 0
  İmkansıza inanmayan biri olarak imkansızlığa en yakın şey olarak görüyorum yapay zekayı
  Kadir 19 Ocak 2017
 • 0
  Hayır değil @massive . Sadece onlardan ibaret değil , işin içinde daha fazla bilgi ve parametre var .
 • 0
  Temelde sadece elektron ve nöron demiş arkadaş ama '' elektrokimyasal '' dememiş . Sinir sistemi % 90 elektrokimyasal işlemler ile çalışıyor ondan dolayı söyledim sadece elektron denilmesi eksik çünkü duygular , hisler , kararlar elektrokimyasal temele dayanıyor . Dışardan 5 duyu organ ile alınan verilerde ilk önce elektrokimyasal sinyallere dönüştürülüp öyle yollanıyor M.S.S ' ye .
 • -1
  En temelde ben de beynin elektro kimyasal olaylar sonucunda his ve duygu oluşturduğunu düşünüyorum. Tabi bu süreçler çok karışık ve dolaylı olabilir ama konuya çok uzağım ve yeterli bilgim yok. Daha fazla bilgi ve parametre derken aynı işlemin temelde massive'in dediği gibi yapıldığı fakat çok daha karışık olduğunu mu düşünüyorsun kemal?
  Vide supra 19 Ocak 2017
 • 0
  Bana göre bir insanın duyguları yaşantısına bağlı olarak gelişir ve şekillenir. Kimyası da işin cabası yani bir yapay zekaya insan duyguları vermek bir nevi insan yapmak gibi bir şey olur sıfırdan başlamak
  Ömer Dinç 20 Ocak 2017
 • 0
  Bilmiyorum ama böyle birşeyin mümkün olmayacağını düşünüyorum. Bu bahsettiğiniz şey ruhumuzla alakalı.. İnsan şu koşullarda dahi ürettiği bir makineyi en yüksek donanımla tasarlayabilir ama ona hissi veremez sadece insanın belli mimiklerinin ve bunun olasılıklarının algoritmasını çıkarabilir..
  özlem 09 Şubat 2017
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
HAFTANIN EN İYİLERİ
İSTATİSTİKLER

5.141 soru

30.876 cevap

31.196 kullanıcı

Giriş Yap