• 0

  empatlara inanır mıısınız? ve ya eğer inanıyorsanız bu yetenek sizce doğuştan mı gelir yoksa sonradan mı geliştirilir?

  Baran Alp 01 Ocak 2017
 • -1
  Beynini bilinçli kullanan insanlar var bunu biliyorum yani inanmama gerek yok .
  Doğuştan gelmez , sadece çevresel etkenlerden dolayıda gelişmez . İki parametrenin de katkısı vardır . Kişinin bulunduğu ortam , tecrübeleri ve deneyimleri , fiziksel ve psikolojik olarak değişen hayat tarzı , yüzlerce faktör var .
 • -1
  İnanıyorum. Bana göre her iki ihtimalde var. Sonradan geliştirebilmek için ise bazı özel çalışmalar gerçekleştirildiğini biliyorum. CIA, KGB gibi teşkilatların üzerinde önemle durdukları da bir gerçek. Beynin dil ile ilgili bölümünde, yaklaşık 86 milyar nörondan bazıları yalnızca 'özel isimleri' kavramaya yönelik çalışıyorlar. Peki nedir bu özel isimler derseniz, yanıtı için, John Horhan'ın 'Dağınık İşlevler' adlı makalesine veya daha farklı bir bakış açısıyla Ahmed Hulisi'nin 'Beyin ve Zikir' adlı makalesine göz atmanızı tavsiye ederim.
  celil bora alacain 01 Ocak 2017
 • 0
  Beynini bilinçli kullanabilen kontrol eden insanlar var ve bence çevre etkisi ve kendini geliştirmeyle alakalı
  hiç kimse 02 Ocak 2017
 • -1
  Tolstoy der ki; İnsan acı duyabiliyorsa canlıdır.Başkasının acısını duyabiliyorsa insandır.
  kadir dündar 02 Ocak 2017
 • -2
  Bu konuda bilimsel bir şeyler ararsanız konunun daha çok davranışsal ve sosyal bilimlere kaydığını görürsünüz. Hangi çevre koşulları ya da kişisel gelişim sonucunda empat olabileceğinize dair ise bir fikrim yok ama böylesine bir potansiyelin evrimsel olarak gelişmesi için gerekli süreyi ve koşulları düşündüğünüzde neden sadece piskoloji dışında başka bir bilim tarafından açıklık getirilemediğini anlayabilirsiniz.
  Vide supra 02 Ocak 2017
 • -1
  bir ağacın dalı kırıldığında bu birinde üzüntü yaratabilir mi? bence sorunun cevabı burada gizli ....peki böyle bir özelliğe sahip olunabilir mi? bence hayatta bir şeyi istemek ile sahip olmak arasında fark vardır...
  Nedim GARİP 03 Ocak 2017
 • -2
  bana göre doğuştan gelen bi kıvılcımdır. ama onu zamanla büyük bi yangına çevirebilirsiniz
  Baran Alp 05 Ocak 2017
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER

5.026 soru

30.072 cevap

30.540 kullanıcı

Giriş Yap