• 0

  Merhaba arkadaşlar neden müzikten hoşlanırız ? müzikten hoşlanan sadece insanalr mıdır yoksa diğer hayvanlarda ritim tutabiliyor mu ? beyin gelişimimizin bir sonucu mu ?

  İsmail Çelik 27 Aralık 2016
 • 0
  İnsanın müzikten hoşlanıyor oluşu zaten doğanın bir parçası oluşundan gelir. Bana göre zaten müziğin mucidi de doğanın ta kendisidir. Çeşitli doğa faaliyetlerinde oluşan senkronizasyon, ritmi, ritmlerde müziği oluşturur. BPM'ler de tempoyu. Bu aşamada, zaten var olan sesleri bir araya getirerek müziği oluşturmakta gelişen beyne düşüyor gibi.
  celil bora alacain 31 Aralık 2016
 • 0
  kalp ritmimiz anne karnından itibaren duyduğumuz ve hoşumuza giden bir ritimdir.....neden bu ritmi severiz çünkü kalbiniz düzenli atıyorsa bu sizin için iyidir....sevdiğiniz bir meyvenin kokusu size faydalı olduğu için size iyi hissettirir....müziktede aynı bunun gibi size faydası olan ritimlerin illa kökeninde size faydalı bir arketiple alakası vardır....hayvanlarında müziği vardır ama bu onların arketiplerine göre değişir....sana iğrenç gelen çürümüş et kokusu akbaba için ziyafettir....bize anlamsız gelen bir ses başka bir tür için çok anlamı olabilir....köpeklerin kurtların ulumaları yada balinaların çıkardığı sesleri biz onlar gibi algılayamayabiliriz.....
  Nedim GARİP 03 Ocak 2017
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap