• +2

  Yapay zeka hakkında neler düşünüyorsunuz ? Kısa cevap değil de açıklarsanız sevinirim. Ayrıca yapay zeka olmalı mı ?

  Buket Gökpınar 23 Aralık 2016
 • 0
  bir ton şey yazdım ama hesabım yokmuş göndere tıkladığımda hepsi gitti istersen beni instagramda bulabilirsin adım @m.furkankose
  Muhammed Köse 24 Aralık 2016
 • +1
  Beni takip eden sen miydin.. Fikirlerini paylaşabilirsin sıkıntı yok
  Buket Gökpınar 24 Aralık 2016
 • 0
  Humans ve Westworld dizilerini takip eden biri olarak söylüyorum yapay zeka eğer kötü emellere kullanılırsa büyük bir tehdit bence...
  TURGUT ADALI 24 Aralık 2016
 • +1
  katılıyorum
  Buket Gökpınar 24 Aralık 2016
 • 0
  Olmalı , yapay zeka devrimi kesinlikle olmalı . Evreni ve hayatı deneyimlememizde büyük yararları olacaktır bu sektörün . Yapay zeka derken bazen akıllara ; deneyimleyen , öğrenebilen , duygudurumu olan , analiz yapan , bilinçli , kendinin farkında , etrafında neler olup bittiğinin farkında olan zekalar geliyor fakat bu tarz bir yapay zekaya ulaşmak zor olacaktır . Eğer insan beyninde oluşan zihnin , nasıl oluştuğunu öğrenebilirsek ; işte o zaman yapay zekalara gerek kalmayacaktır . Çünkü o zaman yapay insanlar üretebilmenin en büyük sorununu aşacağız .
 • 0
  Yapay zeka çok ilerlemiş durumda hatta bilinç duvarına kadar geldi desek yanlış olmaz. Şimdi bu duvarı nasıl aşacağız ya da aşabilecek miyiz orası bir muamma. Son zamanlarda çekilmiş Ex Machina filmi bu konuyu iyi işlemiş, izlemenizi tavsiye ederim.
  Ahmet Yılmaz 25 Aralık 2016
 • -1
  Konu ile ilgili herhangi bir yapımı okumadan, izlemeden önce de yapay zeka olayına karşı çekimserdim. Halen bu çekimserliğim devam etmekte. Kendi evrimini sağlayabilecek zekaya sahip makinaları yapmamız bana göre biraz uzak bir tarihte olacak fakat yine de yapay zeka hakkındaki tavrım Dune evrenindeki gibi. Hiçbir makinanın zekası insan zekasına benzememeli, onu geçmemeli.
  Fatih Boyalı 26 Aralık 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER

4.655 soru

27.497 cevap

30.192 kullanıcı

Giriş Yap