• 0

  İnsanoğlunun, milyonlarca yıl yaşadığını varsaysaydık, sizce insanoğlu nasıl evrimlerden gecerdi?

  Ugur Yardım 04 Aralık 2016
 • -1
  Öncelikle insanoğlu değil insanlık . Ne fark eder demeden önce kelebek etkisini düşünün . Bir kelime binlerce zihinde hangi anlama gelir ? tarzında .
  Bence insanlığın '' evrim , gelişim '' tanımı yakın zamanda değişecektir . Son 100 yılda nüfusun inanılmaz artışı , akabinde bilimin yükselişi ve mental düşüncelerin terk edilişi . Bence , önümüzde ki 30 yada 25 sene içinde ( bilimin hızını öngörmek neredeyse imkansız ) inanç kavramlarımız ve o kavramların bize etkisi tamamen değişecek . Bu değişimin iyi yada kötü olmasının bir önemi de olmayacak belkide .
  Eğer milyonlarca yıl yaşayacak olursak ;
  Evrene bakışımız ( her saniye değişmiyor mu ki ? )
  Ahlaki değerlerimiz , evrendeki değerimiz ( ! )
  Evrensel var olma amacımız ve varsa rolümüz değişecektir .
  Mental evrim , Fiziksel evrim , Biyo-ruhsal evrim , bu evrimlerden geçeriz bence .

 • +1
  Evrim sürecini meram ederek sordum. Yani fiziksel olarak değişimler neler olacaktır bu uzun yıılar içinde? Siz biraz sosyolojik olarak algılamışsınız gibime geldi. Sorum tamamen insan ırkının ne gibi evrimlerden gececeği üzerine sorulmuştur.
  Ugur Yardım 04 Aralık 2016
 • 0
  Doğrudur yanlış algılamışım . Yoksayın cevabımı .
 • 0
  Araştırmalara göre bir sonra evrimsel hareketimiz zeka geriliği olabilir. isterseniz kaynağa bakın
  http://www.evrimagaci.org/fotograf/54/8550
  PYSKOPHAT 04 Aralık 2016
 • 0
  Evrim sürecinde zeka geriliği olacağını sanmıyorum. Tam tersine zekanın sürekli zamana uyum sağlayabilmek için ilerleyeceğini düşünüyorum. ilerleyemeyen zekaya sahip insanlar silinecektir tabi ki :) milyonlarca yıl sonra kullanılmayan organlar körelecektir. Kullanılan organlar gelişecektir.
  Ugur Yardım 05 Aralık 2016
 • 0
  bence içimizdeki şeye doğru evriliyoruz.....öz kendi olmak istiyor yani.....ben insanın en nihayetinde mükemmel olacağını düşünüyorum...sorunuzla alakalı aklıma gelen diğer iki şey ise şu...ki bu soru benimde aklıma gelmişti eskiden....birincisi ileri evrim diye böyle bir bilim var (gerçi yeterince okuyamadım ama ilgiliyseniz adamlar bu soru üzerine düşünmüşler) ikincisi ise eskiden true blood diye bir dizi izlerken şöyle birşey geçiyordu dizide....ekip vampir acayip güçlüler falan çok hızlılar zihinleri acayip güçlü duyguları çok yoğun vs vs bir toplantıda bir vampir şöyle bir şey söylemişti....işte insanlara biraz daha saygılı olmalıyız falan ne de olsa biz onlardan evrimleştik... diye şaşırmıştım
  Nedim GARİP 03 Ocak 2017
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap