• 0

  Merhaba, ben astrofizik okumak istiyorum. Herkes iş bulamazsın tarzında yorumlar yapıyor. Sizin görüşleriniz neler? NOT: 9. Sınıf öğrencisiyim.

  Yiğit Tuncer 02 Aralık 2016
 • 0
  Hayat= İş bulmak , evlenmek , güzel bir dişiye sahip olma , güzel bir arabaya , güzel bir kariyere sahip olma ... Yani sıradan bir '' burjuva '' hayatı .
  Toplumun , neredeyse her bireye yüklediği zorundalıktır '' iş bulmak '' . Fakat nasıl suyu bazen bardak ile değilde elimizle içiyorsak ; parayı da daha farklı şekilde kazanabiliriz .
  Hayallerinizi toplumsal saçma gerçekler uğruna silmeyin ; silerseniz biyolojik bir robot olarak ölürsünüz , bu kadar basit .
 • 0
  Bu ülke de ne derece nitelikte bir astrofizik olabilirim? sorusunu kendine öncelikle sor derim. Bazı gerçeklikler yüzümüze çarpıyor. Buna dur diyebilmek imkansız derecesinde zor. Para rahat bir yaşam için bu dünya da gerekiyor çünkü sistemin en önemli bir parçası. Ne derece bir astrofizikçi olmak istiyorum? sorusu gelir ardından. Bir de ne için astrofizikçi olmak istiyorum? sorusunu tam anlamıyla kendince içinde bitirmelisin. hayatını o yola adamak istiyorsun bu net bir karar olmalı. Soru işaretleri kalmamalı. Ondan sonra zaten devamı bir şekilde gelecek. Gerçeklerden kaçamazsın amaiçinde ki içgüdü ve merak duygularına kulak verebilirsen bu gerçekleri kendi seçeneklerini gerçekleştirmek veya oluşturmak için kullanabilirsin. Umarım düşündüklerimi aktarabilmişimdir.
  Kabuto 03 Aralık 2016
 • 0
  Ayrıca gelecek de aşikar ;)
  Kabuto 03 Aralık 2016
 • 0
  Başka hiç bir nedenle değil (kolay ya da zevkli geldiği için ya da kazanabileceğini düşündüğün için veya başka herhangi bir dışsal nedenle değil) sadece merak ediyorsan ve bu yolda zorluklarla karşılaşınca vazgeçemeyecek kadar seviyorsan, bu işe katkıda bulunmak istiyor ve buna inanıyorsan, kimsenin söylediğine kulak asma. Yap.
  Para zaten bir şekilde gelir.

  Ama sadece okulu iyi derece ile bitireyim, birileri beni keşfetsin diye bekleyeceksen, Hayır, Yapma. Geçen yıllarına, anana-babana yazık.

  Bizler (ebeveynler) iş konusunda korkuyoruz. Çünkü çocuğumuz iyi bir işe sahip olursa, ezilmez, başkasına muhtaç olmaz, ayakalrı üzerinde durup bağımsız kalabilir diye umuyoruz. Çoğumuzun bilinçaltındaki korku bu. (Ben öldükten sonra, çocuğum korunmasız kalmasın).
  Bu nedenle de iş konusunda, kendi yetişme-yaşama dönemimizin olanakları ile olayları ele alıyoruz...

  Oysa çoğumuz farkında bile değiliz ama çocuklarımız; günlük, proje bazında , geçici sözleşmelerle çalışacakları bir çağa giriyoruz. Bizim gibi bir (ya da benim gibi bir kaç farklı) kuruma girip, çalışma hayatını götüremeyecekler.

  Bilgi, yetenek ve ihtiyaç nerede ise ve ne kadar süre bunlara ihtiyaç duyuluyorsa, iş de o kadar olacak.
  Günümüzde sadece "işçiler" ya da bizim dönemimizde ki gibi "işçiler ve sermaye" hareketli olmayacak piyasa da, "iş" de hareketli olacak. Oluyor.

  Bu yüzden gerçekten sevip, sevmediğinie ve isteyip, istemediğinize göre hareket ediniz. Az severek hiç bir iş'te çok çalışma sayesinde mutlu olamazsınız... Aldığınız sonuçlarda, ruhunuzu yansıtmaz.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap