• 0

  Evren kaos üzerine mi meydana gelmiştir ?

  PYSKOPHAT 01 Aralık 2016
 • 0
  Kaos , düzensizliğin sonucudur . Düzen ise kaos'un nedeni .
  Düzensizliği , düzensizlik ile '' düzene '' getirmek '' kaos '' ise ; evet bilinen evren kaos üzerine kurulmuştur .
 • 0
  "Kaos" ile neyi, nasıl bir kavramı kast ediyorsunuz?
 • 0
  evren bigbang ile oluşmuşdur. 1920 lerde galaksileri inceliyorlar ve git gide galaksilerin uzaklaştığı farkediliyor yani bu daha önce yakın oldukları anlamına geliyoe 15milyar yıl kadar geri gidelim herşeyin iç içe olması gerekir buda bigbang yazni evrenin oluşmasıdır
  Can YILMAZ(Thinking) 02 Aralık 2016
 • -1
  başta nickini hoş karşılamadığımı dalga geçmemen gerektiğini ve saygısızlık yapmaman gerektiğini düşünüyorum. big bangin başlangıcına singularity deniyor herşeyin birleşik olduğu andaki hale batıda. Türkçe'de tekillik oluyor.
  Clifford Lee Burton 02 Aralık 2016
 • -2
  ama şuanki halini kastediyorsan hayır. Hassas ayar argümanı diye aratırsan ''düzinelerce''(gerçek anlamda) çok yüksek sayıyla karşılacaksın inşallah ve bu sayılar hepsi kimya fizik gibi pek çok temel bilimin oluşması için gerekli sayılar evrenle alakalı.enis dokonun konuşması iyi diye düşünüyorum :) . sayılardan bir tanesi evrendeki her parçacığa 1 numara versen (yani elektron protonun da alt parçacıkları da dahil. atomaltı parçacıklara da ) 1 numara versen bu tarz bir hassas sayının evrenn başlangıcında ''bazılarının iddia ettiği şekliyle tutması'' evrenin ''herhangi'' bir yerinden bir ok atıp istediğin numaralı parçacığı vurman daha kolay. bu sayıların ''tutma''(ironi) olasığı direk olarak(ciddi anlamda) 0.(evrendeki parçacık sayısı bu kadar fazla değil.) düşün yani. evrenin herhangi bir yerinden herhangi bir atomdan küçük parçacığı vurmaya çalışıyorsun ve bu sayı diğer sayıya göre(onların kabulune göre) çok daha kolay elde edilebilir :) ki bu sayılardan sadece bir tanesi bu. bunun 12 kez üstüste tuttuğunu iddia etmek ''kaos''a uygun demek mantıklı değil. :)
  Clifford Lee Burton 02 Aralık 2016
 • 0
  başlangıç big bang'di ve big bang bir kaostu, çünkü bilinen fizik kurallarının ve parametrelerin dışında gelişen bir olaydı. fakat kaos sonucu gelişen olaylar tesadüf değildir. fizik kuralları çerçevesinde hareket ediyor her şey. düzenli olayların tesadüfi sonuçları olabilir fakat bu durum evrenin tesadüfen geliştiği anlamına gelmez.
  Burak Ercan 03 Aralık 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap