• 0

  "Canlılık, ilkel bir hücrenin kendi kendine tesadüflerle oluşup gelişmesiyle varoldu."

  ahmet kaan 18 Kasım 2016
 • 0
  Gerçeklik , bakış açısına göre değişir . Salt gerçekliğe ulaşmak için ise '' çoklu gerçeklik filtresi '' takmak gerekir . Diğer gerçeklikleri olası görmeden , körü körüne bir gerçekliğe tapma fikri ; salt gerçekliğe ulaşamayacağınız anlamına gelen fikirdir . İyi günler .
 • 0
  Bu iddia Charles Darwin'e ait. Buna göre mükemmel bir yapıda ki hücre tesadüfler sonucunda oluşmuştur. Siz bu sözler hakkında ne düşünüyorsunuz?
  ahmet kaan 18 Kasım 2016
 • 0
  Hayır değil . Oradaki '' tesadüfe '' neren baktığınıza bağlı . Darwin evrimin bilinmezliğini tesadüfe değil , evrimin arkasındaki o muzzam mekaniğe dikkat çekmiştir .
 • 0
  Bana göre her canlının genlerinde, şu an atık DNA dediğimiz kısımlarında, her şart değişiminde tür olarak adapte olmasını sağlayacak bilgiler hazır var.
  Yani aslında, tür olarak nasıl bir fiziksel yapıda olunacağı, türün yaşam koşulları belirliyor. Sıcak ortamdan, soğuk ortama geçince, sıcak ortama uyum genleri kapanıyor, soğuk ortama uyum genleri açılıyor gibi... Bu bir kaç 10 kuşak sonra baskınlaşıyor...

  Bunun tesadüften ziyade, öğrenen ve adapte olabilen bir yazılım gibi de düşünebiliriz, belki...
 • 0
  Tesaduflerle Bir Canli Olusma Ihtimali, bir Maymunun Daktilo Basinda Rastgele tuslara Basarak Bir Roman Yazma Ihtimalinden Daha Dusuktur.
  altan altan 09 Aralık 2016
 • 0
  şans eseri hücre oluşma ihtimali 1/10 üzeri 78000 dir.. bu rakamı biraz olsun hayal edin sonra neye inandığınızı/inanmadığınızı düşünün gerisi gelecektir...
  Hakan Cabbarcan 12 Ocak 2017
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER

5.028 soru

30.088 cevap

30.550 kullanıcı

Giriş Yap