• 0

  Pi ile ilgili kitaplar onerırmısınız? Çünkü uzun zamandır düşünüyordum ama 2dk gecmezdı dun biraz irdeledim ve anladıgım kadarıyla suan bılınen bır parametresi yokmus

  Jambi 18 Ekim 2016
 • 0
  Ve yine okudugum bir yazıda her sayılara harf verıcek olursak 7.2 mılyar ınsanın sırasıyla adı soyadı pi sayısında mevcutmus ve aynı zamanda 72.mılyar ınsanın kımlık numarasıda sırasıyla mevcutmus tabı sız bunları bılıyorsunun sızden ıstegım bana kıtap onermenız tesekkurler
  Jambi 18 Ekim 2016
 • +1
  Mesela,Barış Özcanın Pi hakkında iki tane güzel videosu var
  https://www.youtube.com/watch?v=VVjd9FtvtZU
  https://www.youtube.com/watch?v=BNiLoPcYMVI

  Ayrıca,doğum günü ve benzeri şeylerin pinin kaçıncı basamağına uygun geldiğini gösteren bir site de var
  www.mypiday.com
  Atabey Mahmudov 18 Ekim 2016
 • +1
  Pi sayısı hakkında kitap falan aramana gerek yok. Pi sayısı hakkında yazılacak çok fazla şey olmadığını düşünüyorum. Pi sayısı çemberin çevresinin çapına oranıdır. Evet bu öyle bir oran ki milyarlarca basamağı bulunmuş olmasına rağmen hiç bir şekilde birbirini tekrar eden diziler bulunmamaktadır. 7 milyar insanın kimlik numarasının ya da kredi kartı numaralarının bulunmuş olmasının sebebi sayının sonsuz olmasıdır.
  Mehmet Ali 19 Ekim 2016
 • 0
  Pi sayısı ile ilginç olan (bence), sonlu/ölçülebilen 2 değerden sonsuz bir değer türemesi. (Çap ölçülebilir, çember de ölçülebilir. )

  Uçuk bir fikir olarak;
  Sanki bu tür sonu olmayan sayıların, bir hareketin ya da eğimin tanım elemanlarından biri. Bir hareketlilik olduğu için, sayıda sonlanmıyor.
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap