• 0

  Hareket etmenin tersi nedir?

  Kaan Arda 08 Ekim 2016
 • 0
  Bildiğim kadarıyla hareket ya nötr ya da pozitif bir eylemdir. Yani bir cisim ya hareket etmez ya da hareket eder. Peki bunun negatifi, yani hareket etmenin tersi nedir?
  Kaan Arda 08 Ekim 2016
 • 0
  Hareket , Ters hareket , Eylemsizlik aslında algıladığımız gibi değil . Misal 2 dakika önce laptobunu masanın üzerine koyup lavoboya gittin ve döndüğünde laptop hala masanın üzerinde ! Bak sen şu işe (: .
  Ama aslında öyle değil çünkü bu göreceli ; (Alıntı)--Üzerinde yaşadığımız Dünya saatte 1670 km. hızla kendi ekseni etrafında, 108.000 km. hızla güneşin etrafında döner. Güneş sisteminin galaksi merkezi etrafındaki dönüş sürati saatte 720.000 km. iken, Samanyolu galaksisinin uzaydaki hızı saatte 950.000 km.dir. Durmaksızın devam eden hareket öylesine yoğundur ki, Dünya ve Güneş Sistemi her sene bir önceki sene bulunduğu yerden 500 milyon kilometre uzakta bulunur.-- (Alıntı)
  Şöylede düşünebilirsin bir cisim F2 yönünde hareket ediyor ama cismin üzerinde bulunan sistemin kendisi F2 'nin tam tersi hareket ediyor . Sadece , cismin yönünü ve F2 ' nin üzerinde bulunan sistemin hareketini gözlemleyebilen bir gözlemci bize kabul edilebilir bir açıklama verebiliyor ta ki gözlemcinin bulunduğu sistemin hareketinin yönü , hızı ve doğrultusu sorgulanana kadar .
 • 0
  felsefede parmenides e göre hareket ve değişim yoktur yani bir hareket onun çok küçük zaman aralıklarında o konumlarda sırasıyla durmasıdır bu görüş bana hep sempatik ve iyi niyetli, gelmiştir belki yardımı dokunur
  Oğuzhan Aldemir 10 Ekim 2016
 • 0
  Şöyle düşünelim. Hareket eden cisim için zaman akar. Hareketsiz cisim için zaman durur. Hareketin tersi bu durumda zamanı geriye akıtan bir eylem olmalıdır. yani 1 veya 0 durumunu algılayabiliyoruz ama aslında 1'in tersi -1 olmalıdır. Hareketlilik konusunda -1'i algılayabilecek bir açıklamamız yok henüz. Ağırlık içinde aynı şey geçerli. Kütle uzayı büküyot. Kütlesiz bir şey ise bükmüyor. Fakat negatif kütleli bir şey mesela -1 kiloluk bir şey olsa uzayı nasıl büker? 0 yokluk ise burada yokluğun ötesine geçiyoruz ki mantıksal olarak mümkün değil.
  Emin Akben 10 Ekim 2016
 • 0
  Hareket ve akabinde uzay vektörel değildir .
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
İSTATİSTİKLER

5.026 soru

30.072 cevap

30.540 kullanıcı

Giriş Yap