• 0

  arkadaşlar yüksek sıcaklıktaki plazmaları elektrot kullanarak üretebilirmiyiz? bu sıcak plazmanın enerjisi bir jet uçağını hareket ettirebilirmı? ve bunu nasıl bir ortamda üretebiliriz?

  Muhammed Fatih Karaca 30 Eylül 2016
 • +1
  Maddenin plazma halini yani milyonlarca santigrat dereceleri muhafaza edebileceğimiz element olsa nükleer füzyon ile dediğinin binlerce kat fazlası yapılırdı . Sorun plazma haline getirmek değilde , sorun o hali stabilize edip ; girişte verdiğimiz enerjinin binlerce kat fazlasını radyoaktif atıksız alabilmek .
 • 0
  Hayır üretemezsiniz elektrotlarla. Enerjisi ettiremez direk yakar. Element var aslında tungsten genelde kullanılıyor stabilize değilde asıl sorun asıl sorun beslemek uzun süreli olmuyor füzyon reaksiyonları ve füzyon reaksiyonlarında radyoaktif madde çıkması biraz düşük
  Kayıp Hidrojen 01 Ekim 2016
 • +1
  Yüksek sıcaklıklardaki plazmaları elektriksel-manyetiksel alanları kullanarak elde edip depo edebilirsin. Bunları jet uçağını hareket ettirmek istemezsin, bunlar atmosfer dışında daha uygundur. İyon motorları bunlardandır. Nasanın Deep space 1 uzay aracında kullanılan iyon motorları sadece 78 kilogram yakıt kullanarak 4800m/s lik hızlanma elde edebilmiş.
  Görkem Seven 04 Ekim 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap