• +2

  Fizik olimpiyatlarına hazırlanmak isteyen gençlere duyuru:

  Devrimci Hareket 29 Eylül 2016
 • +2
  Burada Fiziğe meraklı birçok genç görüyorum.Bizler 3 arkadaş her yıl Ekim-Haziran ayları arasında Lise öğrencilerine yönelik Fizik olimpiyatları dersleri veriyoruz. İngilizce, Almanca,Fransızca ve Çinceden yaptığımız çeviri sorularla beraber elimizde binlerce soruluk arşiv oluştu uzun yıllar içinde. Eğitim ücretsiz olacak, haftada 3 saat..Ama ygs tarzı eğitim olmayacak, bunu da belirteyim. Çünkü bazen gençler ellerinden ygs soruları ile geliyorlar.
  Devrimci Hareket 29 Eylül 2016
 • +1
  Yer olarak her yıl değişmekle beraber bu yıl İzmir Karşıyaka Belediyesinden yer talep edeceğiz. Ekim 15 inde başlayacak eğitimimiz. Hepinizi Fiziğin büyülü dünyasına bekleriz gençler.
  Devrimci Hareket 29 Eylül 2016
 • +1
  İzmir Büyükşehir Belediyesi (0232, 293 3881 -İlkay Hanım, Aile ve Gençlik Merkezi Şube Md.) ile de görüşebilirsiniz. Gençlere yönelik 4 ilçe de merkezleri var. Ulaşımı kolay bir nokta olabilir belki.
  Amacınızı ve ihtiyaçlarınızı belirterek görüşürseniz olumlu olabilir.


 • +1
  Öncelikle, yaptığınız şey harika bir iş dostum, gençlere bilimi sevdirmek için atılan her adım beni inanılmaz mutlu ediyor. Bunun için sizi tebrik ediyorum.
  Naçizane bir önerim ise; bu işi sadece kurs olarak yapmaktansa, bir youtube kanalı oluşturup orada da çeşitli soruları anlatabilir, belki de dersleri tamamen video kaydına alıp, Matematik Köyü gibi bir kanal yapabilirsiniz. Böylece ülkenin çeşitli yerlerinde bulunan, böyle bir eğitim almaya imkanı olmayan gençlere de ileri düzey bir eğitim sunabilirsiniz. Eğer olumlu bakıyorsanız ben elimden gelen yardımı yapmaya hazırım. (Kamera vb. için elimden geldiğince para aktarabilir, kanalı çeşitli platformlarda duyurabilirim.)
  Mackenzie 29 Eylül 2016
 • +2
  @Mackenzie Bencede :)
  PYSKOPHAT 29 Eylül 2016
 • 0
  Hepinize ayrı ayrı teşekkürler arkadaşlar. Aslında ders veren arkadaşlarla beraber kafamızda matematik köyü gibi Fizik köyü kurmak vardı, hatta bunun için çok geniş arazisi olan kendi köyümüz de var ama Erzincan da. Yani merkezi bir yerde olmadığı için şimdilik rafa kaldırdık. Youtube kanalı ise, şu an daha fazla kişiye olduğumuz yerden ulaşmak adına daha mantıklı. Diğer 2 arkadaşa bunu daha önce söylemiştim. Sanırım yoğunlaşacaklar.Ben aynı zamanda profesyonel sporcu olduğum için ekstra zamanım olmuyor ama arkadaşlarımın kafasında var şimdilik. Çok da faydalı olacaklarına inanıyorum, çünkü o 2 arkadaşta geçmişe uluslararası fizik olimpiyatlarında ülkemizi temsil etmiş, uluslararası arenada altın ve gümüş madalya almış arkadaşlar. Böyle bir şeyin ilgi görmesine sevindim, çünkü ben birkaç yıl kadar önce İzmirde ücretsiz ygs fizik dersleri için ilan astığımda, koskoca İzmirde 2-3 kişi telefon açmıştı.Sadece onlara ders verdik.Ama dershaneler para istemesine rağmen, dolup taşıyordu. İnsanımızın bu yapısı çok ilginç. Cebinden para çıkınca, daha önemli birşeylerle uğraştığını düşünüyor sanırım.Bedavaya pek rağbet olmuyor.Sosyologların ve psikologların bunu incelemesi gerekir :)
  Devrimci Hareket 30 Eylül 2016
 • 0
  Katılımı birazcık zorlaştırın. (Çok zorlaştırısanız ilgiyi kaybeder)
  Sonra da (gizlice ayrım yapmadan) tüm heveslileri kabul edin.
  Mesela, katılım öncesi neden bu eğitime katılmak istediklerine ve beklentilerine dair, 2 sayfa metin yazdırın. Sonra çok kolay sorulardan kısa bir sınav yapın.
  Bir fizik yorumu sorusu sorun...
  (Sosyal psikoloji açısından olumlu sonuçlar sağlayacaktır)

  (Büyükşehirle yapabilirseniz, basından bir kaç arkadaşında ilgisini çekebilirim.)

 • 0
  Son durum nedir acaba?
  Mackenzie 13 Ekim 2016
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap